Кафе муабет

Кој би рекол дека се породи пред еден месец: Маја Шупут облече костим за капење и ги “запали” социјалните мрежи- изгледа совршено!

Имено ова е првото патување на Блум, како што вели Маја...

Пејачката Маја Шупут Татаринов (41) ужива во сончевите денови на одмор со сопругот Ненад Татаринов (37) и едномесечниот син Блум во Ровињ.

фото инстаграм
фото инстаграм

Ова е вистинско уживање за пејачката која на неколку наврати стакна дека сега се чувствува целосна откако со нејзиниот партнер Ненад, го добија нивнот наследник, синчето Блум.

foto instagram
фото инстаграм
фото инстаграм

Имено ова е првото патување на Блум, како што вели Маја.

Семејството се наоѓа во познат луксузен хотел, и тие одлучија да се бањаат во приватен мал базен на терасата од собата. Маја ја пропушти приликата да се фотографира со својот сопруг и син во цветен костим за капење.

– Велнес во собата, и јас тоа прашувам – прокоментира Маја. Секако следуваа и коментари за тоа колку одлично изгледа еден месец по породувањето.

– Каква линија. Како да не си ни родила – и пишуваа нејзините обожаватели. Маја подоцна го фотографираше и Ненад.

foto instagram

– Блум е воодушевен, имаме нов патник – се пофали пејачката. Таа додаде дека Ненад и нејзиниот син имаат „мали машки разговори“.

За потсетување, Маја го роди Блум на 17 март во 16 часот и 25 минути. Беше долг 48 сантиметри и тежеше 2900 грама.

foto instagram
foto instagram

Малиот Блум веќе ги освои срцата на многумина стана вистнски хит на Инстаграм.

foto instagram

Многу познати личности, колеги на Маја коментираат дека е копија на тато.

foto instagram
foto instagram
foto instagram

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close