Кафе муабет

Коронакриза кај Луна и Марко: Го продаваат автомобилот за кој таа искешира 25.000 евра- нема да верувате по која цена го продава сега!

Имено таа сега го продава својот автомобил за кој пред само неколку месец беше пресреќна што е во нејзини раце...

Многумна се прашуваат дали можеби кризата од корона пандемијата затропа на врата кај Луна и Марко?

фото инстаграм

Имено таа сега го продава својот автомобил за кој пред само неколку месец беше пресреќна што е во нејзини раце.

фото инстаграм

Имајќи предвид дека Марко веќе поседува еден автомобил, многумина се прашуваа дали можеби се решиле на ваков чекор за да ги вложат парите во нов имот.

Луна неодамна објави оглас дека го продава своето милениче 13.000 евра.

Да потсетиме, во медиумите имаше гласини дека платила 25.000 евра за истиот автомобил пред помалку од една година.

Фото Инстаграм

– Моето ново бебе дојде кај мене! Се изненадив – напиша Џогани пред неколку месеци кога го купи автомобилот што сега го продава.

За потсетување Луна и нејзиниот избраник Марко Милјковиќ го чекаат своето прво дете. Имено Луна е во осмиот месец од бременоста и не ја крие среќата за новата улога во која ќе се оствари.

фото инстаграм

Во последните неколку месеци Луна Џогани (25) е во центарот на вниманието поради бременоста.

Имено таа е бремена со своето прво бебе, кое е девојче и ќе го носи името Миа.

Пред извесно време Луна објави фотографија на социјалните мрежи од ултразвук и покажа како изгледа нејзината ќерка.


Луна објави слика на која се гледа лицето на бебето на ултразвукот, не криејќи ја својата радост.

– Долго време размислував дали да ја објавам сликата од моето прекрасно бебе, но по оваа слика решив! Започна Луна.

– Денес имавме контрола, бевме да го видиме нашето бебе, не дека е наше, но е совршено! Го сакам ова битие сега колку што ќе го сакам и кога ќе се роди! Мама и тато се пресреќни што доаѓаш кај нас, наше бебе – напиша Луна во објава на Инстаграм.

foto instagram
foto instagram

Инаку, еден од обожавателите на Луна Џогани пред извесно време истакна дека е отворена сметка на која, наводно, досега собрале 25.000 евра за нејзиното бебе.

foto instagram

Наводно, како што истакна непознатата жена за јавноста, Луна и Марко ќе ги добијат парите веднаш штом се роди бебето.

foto instagram
фото инстаграм

– Има многу од нас кои ја обожаваат Луна уште од Задруга 1. Сè уште сме со неа, а сега со Марко, ги гледаме како наши деца. Сакам да ги израдувам кога ќе добијат бебе, па започнав кампања за собирање средства на Инстаграм. Живеам во Виена и отворив сметка за секој да може да уплати колку што сака, а уплаќаат повеќето жени од дијаспората. Досега собравме 25.000 евра, но ќе има уште повеќе до раѓањето – изјави за „Информер“ неименуван обожавател на парот од Виена,додавајќи дека само таа дала 2.500 евра.

фото инстаграм
фото инстаграм

– Секој дава колку што има. Некои100 евра, некои 500 … Јас донирав 2.500 евра, затоа што сакам да и се оддолжам што ми го направи животот подобар претходните години откако ја следев во реални шоуа. Парите ќе ги добијат кога ќе се роди бебето за да можат да купат се што е потребно – рече таа и додаде дека фановите наводно организирале и платиле за патувањето на Луна и Марко во Париз.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

Луна е многу актвна на соцјалнте мрежи и секојдневно објавува нови фотографии а добива и многубројни коментари дека е разубавена и дека бременоста и годи .

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close