Дом и семејство

Копија на тато: Погледнете каков фраер е синот на Бобан Рајовиќ- познат фудбалер по кого лудуваат девојките

Пејачот е горд на своето семејство...

Бобан Рајовиќ важи за еден од најпознатите пејач на Балканот, но кога станува збор за семејството тој е човек, максимално посветен на децата и жената.

фото инстаграм/Бобан Рајовиќ

Пејачот неодамна поминал една вечер во Белград па решил да излезе во друштво со својот син Андрија, кој моментално живее во Црна Гора, каде што игра фудбал за фудбалскиот клуб Искра Даниловград.

фото инстаграм/Бобан Рајовиќ

Бобан не ја криеше среќата што го поминува времето со својот наследник, а неодамна во една изјава ја спомена и сопругата Драгана за која вели дека сега целосно му е посветена.

фото инстаграм/Бобан Рајовиќ

– Зеде слободен ден па се враќа во Подгорица, па го искористивме да бидеме заедно – изјави Бобан.

фото инстаграм/Бобан Рајовиќ

-Што би рекла жена ми, пред година-две се зближивме многу и ја прашав каде беше сиве овие години а таа ми рече дека завршила со воспитувањето деца и дека сега сум дошол јас на ред. Така и јас, децата се на својот пат, имам многу повеќе време за кариерата. Само што почнав – истакна пејачот и додаде:

ФОТО: Бобан Рајовиќ / Инстаграм

– Јас и жена ми сега живееме како гулаби, како да сме во пубертет. Имам многу повеќе време за себе.

ФОТО: Бобан Рајовиќ / Инстаграм

Пејачот има три деца, Ивана, Анѓела и Андрија, кои не ја кријат среќата кога се заедно.

ФОТО: Бобан Рајовиќ / Инстаграм

Бобан често објавува семејни фотографии но речиси секогаш во фокусот е неговата сопруга Драгана. Имено фановите на пејачот коментираат дека е вистински среќник покрај ваква жена.

ФОТО: Бобан Рајовиќ / Инстаграм

„Каква убавица“, „Семејство за пример“, „Благословен си со вакво семејство“, „Драгана, таа е преубава“, „Сите сте убави, но Драгана е ангел“, „Драгана роди три деца, и изгледа вака? се само дел од коментарите на фотографиите кои ги споделува.

ФОТО: Бобан Рајовиќ / Инстаграм

Драгана е една од исклучително ретките жени на познатите sвезди која никогаш не се појавила во медиумите, а исто така максимално ги избегнува јавните настапи и појавувањата со сопругот.

ФОТО: Бобан Рајовиќ / Инстаграм

Како што истакна Бобан во неколку наврати, таа е посветена на своето семејство и не ја интересира јавниот живот. За пофалба е и фактот дека овој пар е во брак скоро 30 години.

ФОТО: Бобан Рајовиќ / Инстаграм

Бобан Рајовиќ кога имаше само 23 години се ожени со Драгана.

ФОТО: Бобан Рајовиќ / Инстаграм

Инаку, ќерката на Рајовиќ, Ивана, живее и работи во Данска, каде се школувала. Другата ќерка Анѓела ги заврши студиите во Америка, додека синот Андрија е посветен на фудбалот.

ФОТО: Бобан Рајовиќ / Инстаграм
ФОТО: Бобан Рајовиќ / Инстаграм
ФОТО: Бобан Рајовиќ / Инстаграм
ФОТО: Бобан Рајовиќ / Инстаграм
ФОТО: Бобан Рајовиќ / Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close