Кафе муабет

КОПИЈА НА МАМА: Погледнете како изгледа постарата ќерка на Наташа Беквалац- има 14 години а веќе е атрактивна лепотица!

Таа ги наследи сите најдобри квалитети и од нејзината мајка и од таткото Данило...

Ќерката на Наташа Беквалац и Данило Икодиновиќ, која минатиот месец наполни 14 години, веќе зрачи со нејзината убавина и многумина ја споредуваат со нејзината мајка, која во јавноста е позната како новосадска барбика.

фото инстаграм

Хана е паметна и убава девојка која е гордост и радост на мама Наташа и тато Данило. Таа во моментов е на одмор со нејзината мајка и сестра Катја во Египет, каде уживаат во смеејните прошетки и убавото време кое го користат за одмор на плажа.

фото инстаграм

Наташа на својот „Инстаграм“ споделува со своите придружници убави впечатоци од летните одмори во најдоброто друштво на нејзините наследнички.

Претходно, Наташа за нејзината врска со најстарата ќерка изјави дека се обидува да биде пријателска, но дека секогаш се знае кој е мајка, а кое дете.

фото инстаграм

– Родителите понекогаш претеруваат со нивната улога, можеме да научиме многу повеќе од нашите деца отколку што тие можат од нас. Кога нешто со убаво ќе ме праша, како да кажам не?

Таа истакна дека е многу горда на Хана затоа што е најдобрата ќерка на планетата. Таа ги наследи сите најдобри квалитети и од нејзината мајка и од таткото. Таа е храбра, бестрашна, паметна – рече грижливата Наташа.

фото инстаграм

– Ги забележувам моите најубави и најубавите квалитети на Данило. Како да дошла добра самовила и рекла „добро, ова дете ќе го собере најубавото“. Од Данило, одговорност и дисциплина, што јас ги немав, и таа е баш таква а од мене сè што е поврзано со емоции, емпатија кон другите луѓе рече Наташа во една прилика за  „Телеграф Џетсет“.

фото инстаграм
фото инстаграм

Во емисијата „Амиџи шоу“, Хана откри каква мајка е Наташа.

– Таа е прекрасна, грижлива, нежна, искрена. Таа е строга, ме демне, ми го хакира лаптопот, телефонот, Инстаграм. Мајка ми е хакер, што да кажам, има увид, но јас се снаоѓам. Бара да работамн многу за на училиште но генерално не е таква. Може да излегувам до 10 часот навечер, би сакала да ме пушта малку повеќе. Цело време зборуваме за симпатии, таа е отворена, ми помага – рече Хана.

фото инстаграм

За потсетување, Наташа зад себе има три пропаднати брака.Прво беше во брак со познатиот српски ватерполист Данило Икодиновиќ, потоа со поранешниот ракометар Љубо Јовановиќ и со ИТ експертот Лука Лазукиќ. Од тие бракови има две ќерки, Хана и Катја, а сега живее сама со девојчињата.

– Немам момче веќе две ипол години. Влетував од врска во врска и од брак во брак. Потребно е време за да се ресетирам и бев само своја. Многу нешта носебв на себе, не сум целосно добро, ми треба уште малку време, рече Наташа гостувајќи во една емисија.

фото инстаграм
фото инстаграм

Наташа призна каков маж би сакала да има покрај себе.

– Не треба да ми поставува глупави прашања, да се занимава со моето минато и да ме нервира, рече пејачката.

фото инстаграм

Во една прилика таа истакна дека не се кае за ниту еден брак, и дека повторно би се омажила со сите тројца, од различни причини.

фото инстаграм

‒ Никого не би го блокирала зошто луѓето почнав да ги сакам и прифаќам такви какви што се. Би отишла на пијачка со сите тројца, а би се омажила за сите тројца повторно. Затоа што имав добар брак со Љубо додека беше добар. од бракот со Данило ја добив Хана, а од бракот со Лука ја добив Катја. Значи, би се омажила од различни причини за сите тројца. Јас велам дека јас сум најдобрата поранешна жена на светот. Данило многу ме почитува мене и мојата улога на мајка. Знае колку сум посветена.

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close