Кафе муабет

КОНЕЧНО ЈА ПРОНАЈДЕ ВИСТИНСКАТА: Дарко Лазиќ наскоро ќе застане на лудиот камен?

Најмногу ја сака Барбара бидејќи има сличен карактер како него, секогаш се шегува, сака да се забавува и не му завранува ништо...

Пејачот Дарко Лазиќ не крие дека е повторно заљубен, а секој слободен момент го поминува со својата нова девојка, неговата колешка Барбара Бобак.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ
фото инстаграм/Дарко Лазиќ
фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

На почетокот, Дарко и Барбара ги криеја своите емоции од јавноста, но сепак, факт е дека ја подигнаа врската на повисоко ниво, а за тоа говорат се почестите заеднички снимки и слики на социјалните мрежи. Сега првиот бакнеж е овековечен, а тие двајца веќе и живеат заедно. Лазиќ секаде ја води новата избраничка, која исто така е пејачка, па можете да видите дека заедно одат на забава, таа го придружува на настапи, го користат слободното време за дружење со пријателите и честопати споделуваат слики од домот каде што живеат.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ
фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

– Дарко ужива како никогаш досега, целосно се опушти со Барбара и навистина ужива во времето што го поминуваат заедно. Иако не планираше да започне посериозна врска толку брзо, се некако се случи спонтано и сега се неразделни. Најмногу ја сака Барбара бидејќи има сличен карактер како него, секогаш се шегува, сака да се забавува и не му завранува ништо. Затоа тој брзо се заљуби и не е невозможно наскоро да стапнат на „лудиот камен“ – наведува извор кој е близок до Лазиќ и додава:

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ
фото Инстаграм/Дарко Лазиќ
фото Инстаграм/Дарко Лазиќ
фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

– Имајќи предвид дека и двајцата имаа работа летово, и беа почесто разделени, одлучија слободното време да го поминуваат секогаш заедно, и обично Дарко останува со Барбара во станот. Засега, нивниот заеднички живот оди добро, и се повеќе се шегуваат за тоа како ќе ја легализираат својата љубов. Дарко е особено задоволен што Барбара го разбира бизнисот со пеење, па затоа не е љубоморна кога се разделени.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ
фото инстаграм/Дарко Лазиќ
фото инстаграм/Дарко Лазиќ
Фото Инстаграм/Барбара Бобак
Фото Инстаграм/Барбара Бобак

Самата пејачка потврди дека размислуваат за брак по конфликтот со поранешната свршеница на Дарко, Марина Гагиќ. Имено, конфликтот настанал кога Барбара потврдила дека Марина и се јавила и во таа прилика ја навредила и се заканила дека ќе ја претепа. Она што ја испровоцира Гагиќ е изјавата на Барбара дека синот на Марина и Дарко, Алексеј, веќе ја нарекува мамо.

Фото Инстаграм/Марина Гагиќ
Фото Инстаграм/Марина Гагиќ
Фото Инстаграм/Марина Гагиќ
Фото Инстаграм/Барбара Бобак
Фото Инстаграм/Барбара Бобак
Фото Инстаграм/Барбара Бобак

– Кој по ѓаволите го боли повеќе таа работа за Марина? Зошто се меша во нашата врска кога воопшто не ја споменуваме и е тотално неважна за нас? Јас и Дарко уживаме, таа е љубоморна на нас. Не обрнувам внимание на нејзините закани, таа ми е смешна. Нормално е дека утре, како сопруга на Дарко, ќе бидам мајка на неговиот син, не знам што ја мачи – изјавила тогаш Барбара за локалните медиуми, додавајќи дека Лазиќ е љубовта на нејзиниот живот и дека тие биле создадени еден за друг.

Фото Инстаграм/Марина Гагиќ

Барбара е бремена?

Неодамна во медиумите осамна и веста дека Барбара е бремена и дека Дарко ќе стане татко по трет пат.

Фото Инстаграм/Барбара Бобак

Имено, како што пишуваат медиумите, Барбара има симптоми набременост, гадење и вртоглавица, а таа и Дарко се надеваат дека е бремена и посакуваат наскоро да добијат дете.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ
фото инстаграм/Дарко Лазиќ
Фото Инстаграм/Барбара Бобак

– Немам поим, првпат го слушам ова. Ништо не сум слушнала од нив, но не верувам, претпоставувам дека јас прво ќе знаев и тие ќе ми кажеа – изјави мајката на Дарко за Телеграф Џетсет.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

– Дарко и Барбара не спомнаа ништо на таа тема, ниту порано зборуваа за планирање дете – додаде Бранка.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ
фото инстаграм/Дарко Лазиќ
фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Инаку покрај Алексеј, Дарко ја има и ќерката Лорена, која ја доби од бракот со пејачката Ана Севиќ.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close