Кафе муабет

Конечно откриена причината за кавгата меѓу Милан Станковиќ и Саша Поповиќ- нема да верувате што се случило!

Милан плати оштета...

Музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“ се емитува од 2004 година, а до денес од таму излегоа голем број пејачи и пејачки кои направија успешни кариери, а еден од нив беше и Милан Станковиќ.

фото Фејсбук/Милан Станковиќ

Тој стекна голема популарност поради својот препознатлив изглед а потоа неколку години подоцна многумина беа шокирани од веста дека пејачот го раскинува договорот со „Гранд“.

фото Фејсбук/Милан Станковиќ

Имено, Милан Станковиќ пред неколку години ја раскина соработката со продукцијата „Гранд“ за која јавно зборуваше пред милионска публика, но ниту тој ниту Саша тогаш не ја кажаа точната причина за раскинувањето на договорот.

фото Фејсбук/Милан Станковиќ

На Станковиќ му беше забрането гостување во емисиите на Гранд продукција на 17 месеци, по што реши да склучи примирје со Саша Поповиќ. Директорот на Гранд тогаш потврди дека соработката меѓу продукцијата и Милан е завршена, но откри дека младиот пејач сепак ќе има можност да се појавува во емисиите на Гранд.

фото Фејсбук/Милан Станковиќ

По долги години молк, Поповиќ откри дека единствениот проблем го имал само со Милан Станковиќ кој, според него, не сакал да го испочитува договорот.

фото инстаграм/Милан Станковиќ

– Откако постои Гранд, од 2004 година создадовме нови имиња, нови ѕвезди и ја задржавме популарноста на Бекута, Шабан, Тозовац и на сите пејачи од таа генерација. Од кога почнавме со музичкото шоу па до денес излегоа многу имиња. Проблем имавме само со Милан Станковиќ, кој кога се врати од Евровизија рече дека нема да го почитува нашиот договор и да работи за Гранд. Тоа е единственото негативно искуство, мораше да плати некоја отштета и толку – изјави Саша во Премиера викенд Специјалното шоу.

фото инстаграм/Милан Станковиќ

Да потсетиме, Милан Станковиќ своевремено во емисијата „Гламур специјал“ на ТВ Хепи изјави дека Саша Поповиќ му забранил да ја пее „Инсомнија“ со Јелена Карлеуша.

фото инстаграм/Милан Станковиќ

Во текот на својата кариера, пејачот помина низ бројни трансформации кога е во прашање неговиот физички изглед.

фото Фејсбук/Милан Станковиќ

Милан се здоби со популарност како слабо момче , а заштитен знак му беше негуваната руса коса.
Иако неколку пати експериментираше со различни фризури, до неодамна не ја допре бојата на косата.

фото Фејсбук/Милан Станковиќ

Меѓутоа, покрај тоа што се исфарба, Милан почна и редовно да тренира во теретана, па сега изгледа сосема поинаку отколку што изгледаше на почетокот на кариерата.

фото Фејсбук/Милан Станковиќ

Судејќи по коментарите на социјалните мрежи, на фановите на Милан им се допаѓа ова негово издание и тоа како се промени.

фото Фејсбук/Милан Станковиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close