Кафе муабет

Конечно насмеана: Гоца Тржан ги остави солзите зад себе- пристигнаа добри вести од пејачката!

Гоца доживеа големо разочарување кога и третиот обид да му роди дете на нејзиниот сопруг Радомир Новаковиќ заврши безуспешно...

Пејачката Гоца Тржан ги остави солзите зад себе и започна нова борба за широка насмевка.

фото инстаграм/ гоца тржан

Добра вест конечно пристигна по исцрпувачкиот период низ кој минуваше пејачката и сега таа конечно се појави насмеана со својата неверојатна енергија, по која е препознатлива.

фото инстаграм/ гоца тржан
фото инстаграм/ гоца тржан

Гоца доживеа големо разочарување кога и третиот обид да му роди дете на нејзиниот сопруг Радомир Новаковиќ заврши безуспешно. Сепак, таа реши да води сериозен разговор со Раша и дефинитивно да продолжи понатаму.

фото инстаграм/ гоца тржан
фото инстаграм/ гоца тржан
фото инстаграм/ гоца тржан
фото инстаграм/ гоца тржан

– Ме мотивираат моите желби, мојот сопруг, моето дете, но многу е важно да ги поставам вистинските прашања. Дали си подготвен да бидеш со мене дури и ако немаме биолошко дете? Секако дека го прашав Радомир тоа. Тука се јавува проблемот во нашата врска. Јас сум постар од него 14 години и, ако не успеам да забременам сега, тешко дека ќе можам за неколку години. Во вакви ситуации, партнерот мора да биде целосно искрен и сè е во ред со тоа. Не станува збор за недостаток на љубов ако тој ме остави поради тоа, туку за искреност и желба да преживеам и да се размножувам – рече таа како гостин во емисијата „Специјален викенд премиера“.

фото инстаграм/ гоца тржан
фото инстаграм/ гоца тржан
фото инстаграм/ гоца тржан

Раша и таа ја негуваат својата љубов од ден на ден, тие одат рака под рака во нови борби, не губејќи надеж дека нивната најголема желба сепак ќе се оствари.

фото инстаграм/ гоца тржан
фото инстаграм/ гоца тржан

Сега Гоца реши да остави се зад себе и повторно да заблеска во свој стил, таа ја прифати улогата на кума, при крштевањето на слаткото момченце по име Глигориј и за време на целата церемонија таа не ја тргна насмевката од своето лице.

Опкружена со луѓе кои ги сака и почитува гордата кума не го пуштила момчето од нејзините раце, а на својот „Инстаграм“ сподели една од фотографиите од интимниот момент:

„Го крстивме нашиот Глигориј“, напиша таа.

фото инстаграм/ гоца тржан
фото инстаграм/ гоца тржан

Гоца Тржан прозборе за својата ќерка

Гоца Тржан пред 13 години ја доби ќерката Лана од бракот со Иван Маринковиќ, учесникот во реалното шоу „Парови“.

фото инстаграм/ гоца тржан

Гоца не сака многу да зборува за поранешниот сопруг, а сега истакнала дека нејзината ќерка веќе долго време нема контакт со нејзиниот татко.

– Лана не контактира со својот биолошки татко. Зошто тој е во реално шоу веќе три години. И од тоа реално шоу не излегува.

фото инстаграм/ гоца тржан

Таа не сака да има комуникација со него, раскажала Гоца, па изнела што посакува да биде поинаку кај нејзината наследничка.

– Сакам да го сменам пристапот кон себе. Каква врска има што е одлична? Има четири четворки, и тоа не зошто не знае, туку дека не пипнала ништо.

Сакам секој месец да прочита по две книги и да научи десет нови зборови, рекла таа, па се надоврза на нејзиниот сегашен сопруг Раша.

фото инстаграм/ гоца тржан

– Малку ќе ја стегнеме, сега постојано разговараме со неа. Нема чести излегувања, саат ипол и доста е, и го одземаме тоа што најмногу го сака и тоа е тоа, рекол Раша.

Подоцна и таткото на Лана, Иван се огласи во јавноста за односот со неговата ќерка.

Но Иван беше исто така испровоциран бидејќи некои медиуми пишуваа дека сакал да ја пријави Гоца Тржан во социјалните служби.

фото инстаграм/ гоца тржан
фото инстаграм/ гоца тржан

– Тоа дека ќе се обратам во социјалната служба го изговорив пред две ипол, три години, а дека се зборува дека тоа сум го направил пред неколку дена е чиста глупост.
Што и да тврдат некои, јас ја почитувам Гоца, поради тоа две години не се огласувам за медиумките и не давам никакава изјава.

фото инстаграм/ гоца тржан

Мојот однос со мојата ќерка е наша работа, а сите наводи дека сакам да и наштетам на Лана или на Гоца на било каков начин е будалештина.

Тука ставам точка и ја затворам оваа тема, рекол Иван.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close