Кафе муабет

Конечно вистината на виделина: Се огласи Софија- еве дали е во врска со Душко Тошиќ?

Сите тужби се поднесени...

Пред неколку дена во медиумите како одекна веста за врската на Софија Сашиќ и Душко Тошиќ, која шокираше многумина, со оглед на тоа дека поранешниот фудбалер се уште е во брак со Јелена Карлеуша.

фото Инстаграм/Софија Сашиќ
Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

По овие написи не се огласија ниту Софија, ниту Душко а во оваа прилика прв даде изјава нејзиниот татко, пејачот Жељко Сашиќ, кој се зачудил кога го слушна прашањето. А потоа се огласи и мајката на Софија, Соња, која за Informer.rs истакна дека информацијата за врската на нејзината ќерка со фудбалерот била нечија невкусна шега.

фото инстаграм/Душко Тошиќ

 

Сега за Информер проговори и Софија Сашиќ:

Фото Инстаграм /Душко Тошиќ

– Сите тужби се поднесени, така што нема потреба од дополнителен коментар. Ако сакате да напишете нешто за мене, мојата работа и брендот, јас сум секогаш тука – истакна накратко Софија.

фото Инстаграм/Софија Сашиќ

Очигледно блогерката не сакала да ја потврди врската со фудбалерот, а што ќе се случува понатаму ќе покаже времето.

фото Инстаграм/Софија Сашиќ

За потсетување, пред два дена се појави веста дека наводно Софија и 15 години постариот Душко одржуваат тајна врска веќе неколку месеци, па дури за тоа дознала и неговата сопруга.

фото Инстаграм/Софија Сашиќ
фото Инстаграм/Софија Сашиќ

– Софија уште од мала е навикната на удобен живот. Сака патувања, брендирана облека, оди на популарни места и иако е многу млада, живее на висока нога. Сите момци досега биле ситуирани и и обезбедиле животот каков што сака – рекол изворот за „Ало!“ на самиот почеток и открил како настанала емотивната врска меѓу Душко и Софија.

фото Инстаграм/Софија Сашиќ
фото Инстаграм/Софија Сашиќ

Мајката на Софија, Соња долги години е пријателка со сопругата на Душко. Тие двајца во неколку наврати се најдоа во исто друштво и потоа си се допаднаа. Секако, Софија знаела дека тој е оженет, па не сакала лесно да влегува во врска со него. Душко е 15 години постар, оженет, има две деца… – вели изворот.

фото Инстаграм/Софија Сашиќ

– Сепак, тој и тврдеше дека бракот му е на стаклени нозе, ја опсипал со внимание и таа решила да му даде шанса. И двајцата многу патуваат, па контактите најчесто ги одржуваат во странство каде не мора да се кријат таму. Заедно се неколку месеци, нивните најблиски пријатели се запознаени со целата ситуација и им помагаат да се гледаат што почесто, без да предизвикаат сомнеж. Најчесто се во некој од неговите станови – објаснил соговорникот, и открил дека сопругата на Душко дознала за оваа афера.

фото Инстаграм/Софија Сашиќ

– Неговата сопруга дознала дека Душко и Софија се во шема. Веднаш ја избриша од Инстаграм својата поранешна пријателка Соња и го прекина секој контакт со неа – заклучи соговорникот.

фото Инстаграм/Софија Сашиќ

Инаку, Софија, како и нејзината мајка Соња, продава облека, а има и свој бренд. Таа е многу популарна на социјалните мрежи и често објавува фотографии од егзотични дестинации, што ги гледаат 130.000 луѓе кои ја следат на Инстаграм.

фото Инстаграм/Софија Сашиќ
фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close