Брак

Кога ја слушнав свекрвата како го советува мојот сопруг, се ИЗНЕНАДИВ: Дали е можно ВАКВА жена да постои?

Целата моја опсесија со тебе произлегува од таа љубов

Јас сум во брак повеќе од 20 години и ова се фразите што често сум ги слушнала како свекрва ми му вели на нејзиниот син, мојот сопруг:

“Сине, запомни, јас сум твојата мајка и те сакам! Целата моја опсесија со тебе произлегува од таа љубов”.

„Не сакам да ти се јавам, не сакам да одам одеднаш, но секогаш сум таму кога и да ти треба мојата помош.

“Никогаш не ми се јавувај после 22:00 часот. Ако имаш проблем, разговарај со својата жена. Време е, а не мое!”

„Никогаш не кревајте го гласот, само ако нечиј живот зависи од тоа.

“Таа не очекува вашата сопруга да се однесува кон вас како кон вашето дете. Тоа никогаш нема да се случи, таа не ве роди вас”.

“Секогаш перете ги чорапите. Само машина за перење и точка можат да го сторат тоа за вас”.

Никогаш не и кажувај на сопругата: „Но, мама го стори тоа подобро“ или „Мамо секогаш …“

„Засекогаш заборавете на реченицата:„ Мамо готвеше подобро “.

“Тој никогаш не ми се жали на својата сопруга. Вие ја одбравте за себе!”

“Никогаш не и кажувајте на жената за девојки од минатите врски. Ако ве праша, кажете дека целосно сте ги заборавиле!”

“Секогаш фалете ја нејзината фризура, дури и ако не ви се допаѓа. Запомнете дека е коса и расте брзо!”

“Никогаш не и кажувајте на жената за кавги што се случиле во семејството кога сте биле дете. Помина времето.”

“Ако се разболам и одам во болница – посетете ме еднаш неделно. Но, ако вашата жена се разболи, одете во болница секој ден!”

„Сега главната жена во вашиот живот е вашата сопруга.

“Ако жената ве замоли да и купите нешто (на пример: велосипед за вежбање, крзнено палто, часовник, накит) секогаш оставете ја да ве праша уште двапати. Првиот пат кога ќе предложи, вториот пат кога ќе ве праша ќе размисли за тоа и ако ве праша по трет пат тоа значи дека таа навистина и треба предметот. Меѓутоа, ако те замолам да ми купиш нешто, купи го сега. Осигурај се дека ќе размислам за тоа 333 пати пред да те прашам. ”

“Никогаш не кажувајте ништо лошо за родителите на вашата сопруга. Тие ја родија, а вие ја одбравте за себе!”

Мојата свекрва ме научи со лук да го чистам тоалетот

Тоалетот и тоалетната школка се место каде има најмногу бактерии и од каде можат да се шират зарази затоа мора редовно да се одржува и дезинфицира за да го сочувате вашето здравје и здравјето на семејството.

Некои домаќинки имаат дури и неверојатни решенија, а една од нив е и мојата свекрва која овој трик го користи веќе со години. Имено, таа ќе стави чешне лук во шолјата, а наутро само ќе шушти вода.

Лукот содржи алцин кој му дава силен специфичен мирис. Но покрај мирисот, алцинот е многу делотворен и во борбата против бактерии и вируси и тоа не само во нашето тело туку и на неочекувани места каде што ги има.

Наутро само треба да пуштите вода. Ако го повторите овој процес два пати во неделата, во шолјата ќе имате помалку бактерии, а лукот наводно делува и против жолтите наталожени дамки.
Германски народен лек

Во продолжение ќе ви предложиме и еден германски народен лек кој ги чисти артериите од холестерол спречува срцев удар!
Имено, со тек на време, крвните садови стануваат се поистрошени, помалку еластични, а нивните внатрешни sидови стануваат обложени со холестерол.

Како резултат, снабдувањето со крв во органите е нарушено, особено влијаат на мозокот, а наскоро може да се појави висок крвен притисок. Заедно, ова го зголемува ризикот од мозочени срцев удар, како и многу хронични заболувања.

Затоа, се препорачува да ја третирате причината, а не последицата – а тоа значи дека прво мора да ги исчистите артериите. Еден од најпопуларните методи е лек од германската народна медицина, кој наводно ги отстранува сите наслаги на холестерол и калциум од артериите.

Потребно е: 4 лимони, парче ѓумбир, 2 литри вода, 4-5 лажици лук, 2 лажици мед.
Подготовка:

Добро измијте го лимонот, а потоа истурете му врела вода за да се отстранат сите наслаги од кората. Потоа, исечете го лимонот на тенки прстени или мелете го заедно со кората.

Излупете ѓумбир и лук, а потоа мелете ги. Ставете го лимонот во стаклена тегла од три литри. Варете и изладете два литри вода до 60 степени. Додадете лук, ѓумбир и мед. Убаво измешајте сè и веднаш истурете во теглата со лимон. Лекот е подготвен откако ќе отстои два часа.

Треба да се консумира на празен стомак 100 ml на ден наутро и навечер, најмногу три недели.

Потоа, мора да се земе еднонеделна пауза и да се повтори во текот на четири недели, со тоа што вториот пат наместо три пати, се пие еднаш на ден, наутро или навечер.

Првите резултати треба да се почувствуваат за 10 до 14 дена. Пред употреба, смесата чувајте ја во фрижидер и малку загрејте во сад со топла вода.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close