Брак

Кога се запознаа тој имал 44 години и таа 18 години: Разликата во возраста ми одговара, во моето семејство е нормално

Познатиот оперска пејач Андреа Бочели (61) и неговата 26-годишна сопруга Вероника Берти

Андреа Бочели и Вероника Берти се запознале на забава кога имала само 18 години. Ја освои кога ја пееше аријата.

Фото: Profimedia

Познатиот оперска пејач Андреа Бочели (61) и неговата 26-годишна сопруга Вероника Берти ги поминуваат деновите уживајќи со своето семејство во италијанското одморалиште Портофино.

Тие ги зедоа нивната ќерка Вирџинија (8) и синовите на Бочели од првиот брак, пејачот Матео (22) и пијанистот Амос (25) на луксузна јахта. За некое време, сите се капеа во морето, а потоа седнаа на маса додека Андреа свиреше пијано.

Сопругата на италијанскиот славеј Вероника привлече многу внимание со својот костим за капење. Патем, таа и Андреа се во брак од 2014 година, а тие се вљубиле додека Берти работела за како менаџерка.

Бочели еднаш рече дека нивниот брак започнал кога се запознале на забава во 2002 година и кога имала 18 години , и тој има 44 години. Тој веднаш и отпеа арија, која ја освои. Годината кога ја запозна Вероника, Андреа се разведе од Енрике Цензати (51), со кого има два сина.

Фото: Profimedia

„Сите беа таму и навистина беше прекрасен момент. Тоа беше најбрзиот почеток на врската затоа што се приближивме таа вечер“, се сеќава Бочели на средбата со неговата сопруга.

Никогаш не се грижеше за големата разлика на возраста и објасни колку големите разлики во возраста се традиција во неговото семејство.

“Исто така, постои голема разлика меѓу моите родители. Покрај тоа, јас сум многу религиозен и разликата во возраста е нешто што често го среќаваме во библиските бракови”, рече оперскиот пејач. Тој додаде дека она што најмногу го поврзува со неговата сопруга Вероника е музиката.

Фото: Profimedia

Двојката доби ќерка, Вирџинија, во 2012 година, а тие ја прославија изведувајќи ја заедно љубовната песна „Qualche Stupido“. Две години подоцна, на 21 март 2014 година, тие се венчаа во црквата Мадона ди Монтенеро во Тоскана, и го одбраа тој датум затоа што тоа беше роденден на нивната ќерка во тоа време.Андреа и Вероника живеат во Тоскана и оваа година се посветија преку неговиот хуманитарен фонд против коронавирус.

Патем, италијанскиот славеј рече дека тој ја победил самата болест, како и неговата сопруга.

Фото: Oceandrive

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close