MAMA

Кога жената Девица сака: Сите предности и недостатоци на врската со овој хороскопски знак!

Девица е дама која живее за љубов

Девица е дама која живее за љубов

Девицата е шести знак на Зодијакот и пасивен женски земјен знак на променлив, меланхоличен темперамент.

Таа е одговорна, грижлива и верува во вистинска љубов, практична љубов. Таа е исклучително страствена и интензивна и бара совршенство во љубовна врска.

Жените девици имаат тенденција да ја анализираат ситуацијата, да бараат недостатоци, да ги зајакнуваат слабостите и да ги истражуваат емоциите. Бидејќи е склона кон анализа, понекогаш претерува толку многу во „гушење“ на својот партнер со непотребни детали и ситници.

Овој знак на Зодијакот се чувствува најбезбедно и најсоодветно со енергијата на Универзумот кога делува во согласност со благосостојбата на неговиот организам.

Девицата е комуникативна и интелигентна. Полна е со идеи, а самодовербата и мотивацијата секогаш ја туркаат напред во реализацијата на планираното.Што очекува тој од својот партнер?

За девицата, стабилноста, лојалноста и искреноста се важни за партнерот. Таа не се врзува толку лесно, но кога ќе прогласи љубов, тогаш е сигурна дека навистина сака.

Претпочита долги врски. Партнерот на Девица секогаш може да смета на тоа дека е со него во добро и зло. Тоа го очекува и од неговиот партнер.

Најдобро се чувствува во врска со знаците на земјата.

Лојален и грижлив

Девицата е романтична во врската, но мора да му дозволи на партнерот да се изрази на свој начин, дури и ако не и е логично. Ако ги прифати луѓето такви какви што навистина се, тогаш ќе има подобра врска со партнерот.

Девицата треба да научи како да го отвори своето срце и да биде ранлива, особено ако е во романса со воден знак (Рак, Шкорпија или Риби).

Од друга страна, ако влезе во врска со огнен знак (Овен, Лав или Стрелец), треба да се обиде да биде спонтан.

Девицата се чувствува најпријатно во друштво на друг земјен знак (Бик, Девица или Јарец), но треба да изразува чувства.

Ако влезе во врска со воздушен знак (Близнаци, Вага или Водолија), Девицата треба да се обиде да биде трпелива, односно да му дозволи на нејзиниот партнер сама да дојде до некое знаење.

Позитивни карактеристики:

интелигенција

интуиција

искреност

доверливост

прецизност

трпеливост

дарежливост

претпазливост

верност

флексибилност

Негативни карактеристики:

критичност

перфекционизам

тврдоглавост

песимизам

склоност да се осуди

скептицизам

нефлексибилност

Девицата ја красат многубројни квалитети кои многумина одамна веќе ги заборавиле. Таа е сочувствителна и великодушна и овие особини ѝ се силно изразени. Жената Девица никогаш не посакува тага на ниту еден човек на сетот.

Не сака другите да бидат осамени и растажени, туку им посакува среќа во секој сегмент од животот. Многу добро знае колку е тешко да се бори со тагата и поради тоа никому не ја посакува.

Жената Девица има почит за сите луѓе. Кон другите се однесува љубезно и се обидува да им помогне на секаков начин. На помошта на Девиците може да смета секој. Сепак, за да се сфати колку е добра и дарежлива, мора да ја имате крај себе.

Потребен ѝ е човек кој ќе ѝ биде дополнителна мотивација. Ниту еден човек кој е во близина на Девицата не помислува да си оди од неа. Жената Девица е дама која не дозволува нејзините проблеми да влијаат на другите, туку секогаш се обидува да пренесе одредена доза среќа.

Сепак, покрај се’, Девицата често пати поради својата добрина и поради својата великодушност. Многу личности ја имаат предадено, при што таа се повлекла во себе. Жената Девица никогаш не мисли само на себе. Живее за своите сакани и спремна е да ја подари својата среќа на оние кои ѝ значат.

Астролозите се согласуваат – ако има совршени луѓе, тие се луѓе родени во знакот на Девица!Членовите на овој знак, особено жените, дури не мора да се стремат да бидат совршени партнери – нивното чувство за совршенство е во нивната природа.

Девиците не се себични, но дарежливи и емотивно стабилни, подготвени да им помогнат на оние кои имаат потреба. Тие се независни, но многу ги ценат своите најблиски. Никогаш не се срамат да се борат за што сакаат, дури и за нивните најлуди соништа.

Тие се дарежливи и никогаш не се сомневаат дали да му помогнат на некого.Тие секогаш се концентрирани и многу ретко губат волја да направат нешто. Ова е причината зошто се раѓаат лидерите.Тие прават сè бавно и не толерираат површен пристап до ништо.Тие многу се грижат за своите пријатели.

Тие имаат талент совршено да ги разликуваат важните од неважните. За никого не е јасно како тие успеваат, но Взнаат на што да се фокусираат и што е целосно небитно.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close