Кафе муабет

Кеба бесен на Северина, ја обвинува за се! Игор Којиќ ја напушта семејната куќа, ОВА се причините за расправијата

Сака да замине во Америка...

Поранешниот сопруг на Северина Вучковиќ, не може да го преболи разводот од пејачката.

фото инстаграм/Наташа Којиќ

Имено Игор Којиќ посака среќата да ја најде во Америка, со неговата сестра Наташа, која со години живее и работи на црно преку филијалата, пејачот Драган Којиќ Кеба е неутешен.

Фото Инстаграм/Северина

Веќе му е доволно тешко еднаш годишно да ја гледа ќерката, а не може ни да замисли како ќе му изгледа животот кога ќе остане и без синот Игор.

Фото Инстаграм/Северина

Тој и неговата сопруга би биле најсреќни доколку нивниот наследник најде љубов во Белград и се смири, но бидејќи се уште страда за Северина и нејзиниот син Александар, а тука нема професионална перспектива, свесни се дека тоа е тешко возможно.

foto-story

Близок извор на Којиќ изјавил дека музичарот тешко се справува со тоа што неговата куќа наскоро ќе биде празна и дека ако Наташа и Игор основаат семејство во Америка, тие внуците ќе ги гледаат само преку видео повик.

Фото Инстаграм/Северина

– Кеба е очаен по одлуката на Игор. Нему и на Оља им беше тешко кога Игор замина во Хрватска да живее со Северина, а дури сега не се чувствуваат добро. Тие многу страдаат затоа што ја гледаат Наташа само еднаш годишно, кога одат кај неа и знаат дека сега кога Игор си оди, нема да имаат деца во близина. Кеба за се ја обвинува Северина бидејќи не сакала да роди дете. Има неостварена желба да биде дедо – рекол пријателот на Којиќ.

Фото Инстаграм/Северина

Како што е познато, поранешниот сопруг на Северина Вучковиќ планира да ја напушти земјата наесен.

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

Да потсетиме, по шест години брак Игор и Северина официјално потпишаа развод. Иако во медиумите може да се прочита дека Ана Вучковиќ навивала нивниот брак да ги надмине тешкотиите и нејзината ќерка да остане со Игор, таа во оваа прилика не се огласи.

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

Сепак, се чини дека односите на Северина со семејството Којиќ не останаа таинствени. Иако Драган и Оља Којиќ решија јавно да не ја коментираат врската на нивниот син и неговата сега веќе поранешна сопруга, Северина во една прилика на социјалната мрежа „Инстаграм“ го кажа своето мислење за нејзиниот поранешен свекор:

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

– Генерални покровители на мојот брак, од сигурни шумски извори, доста ако имате милост кон Бог, – напиша Игор, а Северина му одговорила на тогашниот сопруг и ги спомнала свекорот и свекрвата:

Фото Инстаграм/Северина

– Те молам исклучи ме од ова, покровители се Оља и Драган – напиша тогаш таа, а дали нешто во меѓувреме се сменило и дали пејачката ги измазнила односите со семејството Којиќ, чие презиме повеќе не го носи, е сосема непознато.

Фото Инстаграм/Северина

Наташа на црно живее и работи во Америка

Наташа Којиќ, ќерката на Драган Којиќ Кеба, со години живее и работи во Америка и наводно не смееме да ја напушти земјата.

фото инстаграм/Наташа Којиќ

Таму живее веќе неколку години, но како што пишуваат медиумите работи на црно, па доколку ја напушти државата никогаш не би можела да се врати таму. Таа моментално го посетува Универзитетот Беркли во Калифорнија, а гради и музичка кариера.

фото инстаграм/Наташа Којиќ

– На Наташа многу и недостасуваат родителите, и секогаш кога имаат можност и слободно време ја посетуваат во Америка. Дури неодамна, нејзиниот брат дојде овде и беше воодушевен. Таа изнајмува стан, живеејќи со компонирање музика за некои пејачи кои немаат голема кариера. Не ѝ е лесно бидејќи нема поддршка од ниту еден член од семејството, се труди без ничија помош да ја гради својата кариера и успех. Но, од друга страна, откако отиде таму како стипендист, доколку ја напушти земјата во следните десет години, никогаш нема да може да се врати во Америка – вели изворот.

фото инстаграм/Наташа Којиќ

И додека сите мислеа дека наследничката на Кеба се занимава со некој сомнителен бизнис во Америка, тој реши да стави крај на ваквите гласини и на сите им го порача следново:

фото инстаграм/Наташа Којиќ

-Се обидуваат да и нанесат болка на ќерка ми, а мене и мојата Оља да не дискредитираат како родители. Наташа е воспитана на вистински начин и оваа хајка не може да го намали нашиот придонес како родители. Ќерка ми заврши Музичка академија со оценка десет, а потоа дипломираше на Беркли во Америка како стипендист – рекол тој, пренесува Експрес.

фото инстаграм/Наташа Којиќ

-Имаше тешки моменти, кога јадеше по една кифла дневно, а нејзините родители Оља и Драган и помагаа финансиски. Ја убедувале да се врати во Србија, но Наташа не сакала да слушне за тоа. За да ги плати сите долгови што ги има, изнајмила стан кој го издавала на други лица. Покрај тоа, таа имала сериозни проблеми со поранешното момче кое ја пријавило во полиција поради малтретирање. Наташа има кредитна картичка, нејзин автомобил, стан што го изнајмува. Таа се надева дека наскоро ќе и се реши статусот и дека потоа со својот талент ќе достигне скалило погоре во кариерата. Инаку, освен што пишува филмска музика, таа снима модни едиторијали, статистка е и се појавува во ревии.

фото инстаграм/Наташа Којиќ

Потсетуваме, Наташа Којиќ пејачката кариера ја започна во Србија, а по завршувањето на студиите на Музичката академија доби стипендија на познатиот универзитет Беркли.

фото инстаграм/Наташа Којиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close