Кафе муабет

Каја ја роди ќерката на 19 години, а убавата Николина сега е вистинска убавица: Еве КАКО ИЗГЛЕДА!

Порасна во убава русокоса...

Ќерката на пејачката Катарина Остојиќ Каја, ретко се појавува во јавноста но Николина е вистинска убавица и нејзината мајка секако е горда на неа!

фото инстаграм/Каја Остојиќ

Каја ја родила Николина кога имала само 19 години, колку што сега има нејзината ќерка, па не е чудно што изгледаат како сестри.

фото инстаграм/Каја Остојиќ

Тоа е коментар кој често го добиваат а не изостануваат и бројните комплименти.

фото инстаграм/Каја Остојиќ

Николина, која пејачката ја доби од првиот брак со Никола Драгојловиќ, стана русокоса и денес изгледа поатрактивно од било кога.

фото инстаграм/Каја Остојиќ

Гордата мајка неодамна се пофали со својата ќерка и во објавата истакна колку е горда на неа:

фото инстаграм/Каја Остојиќ

-Зеницата на моето око. Горда сум на сè што стана и во каква прекрасна жена растеш. Фала му на Бог што се ближи крајот на пубертетот и што е толку убаво и лесно сега да си мајка, напиша пејачката.

фото инстаграм/Каја Остојиќ

Каја Остојиќ веќе некое време ужива во врската со хрватскиот фудбалер Мате Павловиќ.

фото инстаграм/Каја Остојиќ

Парот живее во Франција, а за станот во Амиен наводно искеширале дури 1.250.000 евра, а купиле и куќа на Космај за 350.000 евра која ќе ја изнајмат.

фото инстаграм/Каја Остојиќ

– Каја и Мате веќе три години живеат во Франција, каде што тој игра фудбал. Минатата година се преселиле во Амиен, гратче во близина на Париз, каде Матео потпишал договор со истоимениот клуб. И веднаш решија да останат таму! Каја долго ги разгледуваше становите и неодамна го најде вистинскиот. Таа ми кажа дека се заљубила во зграда од 18 век што личи на замок. Мате веднаш рече дека сака да живее таму – ја започнува приказната извор близок до парот.

фото инстаграм/Каја Остојиќ

Каја била загрижена дали тој ќе се согласи да го купи тој стан, бидејќи чинел 1.250.000 евра. Сепак, добро заработува и тоа не му беше проблем!

фото инстаграм/Каја Остојиќ

– Каја беше воодушевена кога Матео и рече да се спакува. Тој искеширал пари за станот, а таа решила да го опреми со свои пари. За тоа веќе „фрли“ повеќе од 100.000 евра – вели изворот.

фото инстаграм/Каја Остојиќ

Пејачката изјави дека отсекогаш сонувала да живее во Франција.

фото инстаграм/Каја Остојиќ

– Имавме среќа да земеме стан во импозантна зграда од 18 век. Пресреќна сум што живеам во толку убава зграда – вели Каја.

фото инстаграм/Каја Остојиќ

Каја потврди дека купила куќа со базенот на Космај, но откри дека нема да живее таму.

фото инстаграм/Каја Остојиќ

– Не се вселувам овде. Работев напорно во претходните години, па дојдов на идеја да започнам бизнис. Ќе ја изнајмувам таа куќа во близина на Белград – изјави Остојиќ за Информер.

фото инстаграм/Каја Остојиќ

Инаку како што неодамна објавија медиумите, наводно Каја и Матео планираат свадба на лето! За пејачката тоа ќе биде четврти брак.

фото инстаграм/Каја Остојиќ

На 19 години се омажила за Никола Драгојловиќ и ја добила ќерката Николина. Потоа, во 2009 година се омажи за кошаркарот Урошен Дувњак, а се разведе на крајот на 2010 година.

фото инстаграм/Каја Остојиќ

За време на снимањето на „Операција триумф“ во 2011 година, таа го запознала светски познатиот диџеј Џуниор Џек. Тие се венчаа во 2014 година, а по пет години се разведоа.

фото инстаграм/Каја Остојиќ
фото инстаграм/Каја Остојиќ
фото инстаграм/Каја Остојиќ

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close