Кафе муабет

КАЈА ОСТОЈИЌ СЕ МАЖИ ПО ЧЕТВРТИ ПАТ: Познатиот фудбалер и купил стан во близина на Париз и куќа на Космај!

Пејачката планира свадба летово...

Пејачката Каја Остојиќ веќе некое време ужива во врската со хрватскиот фудбалер Мате Павловиќ.

фото инстаграм/Каја Остојиќ

Парот живее во Франција, а за станот во Амиен наводно искеширале дури 1.250.000 евра, а купиле и куќа на Космај за 350.000 евра која ќе ја изнајмат.

фото инстаграм/Каја Остојиќ

– Каја и Мате веќе три години живеат во Франција, каде што тој игра фудбал. Минатата година се преселиле во Амиен, гратче во близина на Париз, каде Матео потпишал договор со истоимениот клуб. И веднаш решија да останат таму! Каја долго ги разгледуваше становите и неодамна го најде вистинскиот. Таа ми кажа дека се заљубила во зграда од 18 век што личи на замок. Мате веднаш рече дека сака да живее таму – ја започнува приказната извор близок до парот.

фото инстаграм/Каја Остојиќ

Каја била загрижена дали тој ќе се согласи да го купи тој стан, бидејќи чинел 1.250.000 евра. Сепак, добро заработува и тоа не му беше проблем!

фото инстаграм/Каја Остојиќ

– Каја беше воодушевена кога Матео и рече да се спакува. Тој искеширал пари за станот, а таа решила да го опреми со свои пари. За тоа веќе „фрли“ повеќе од 100.000 евра – вели изворот.

фото инстаграм/Каја Остојиќ

– Конечно излегов од кутиите и чантите, па решив да ја направам првата слика пред мојата нова зграда. После два месеци уредување на станот, конечно се е готово. Само да ме видите како монтирам, ќе се гордеете со мене – напишала Каја.

фото инстаграм/Каја Остојиќ

Пејачката изјави дека отсекогаш сонувала да живее во Франција.

фото инстаграм/Каја Остојиќ

– Имавме среќа да земеме стан во импозантна зграда од 18 век. Пресреќна сум што живеам во толку убава зграда – вели Каја.

фото инстаграм/Џенифер Анистон

Каја потврди дека купила куќа со базенот на Космај, но откри дека нема да живее таму.

фото инстаграм/Каја Остојиќ

– Не се вселувам овде. Работев напорно во претходните години, па дојдов на идеја да започнам бизнис. Ќе ја изнајмувам таа куќа во близина на Белград – изјави Остојиќ за Информер.

фото инстаграм/Каја Остојиќ

Инаку како што сега објавија медиумите, наводно Каја и Матео планираат свадба на лето! За пејачката тоа ќе биде четврти брак.

фото инстаграм/Каја Остојиќ

На 19 години се омажила за Никола Драгојловиќ и ја добила ќерката Николина. Потоа, во 2009 година се омажи за кошаркарот Урошен Дувњак, а се разведе на крајот на 2010 година.

фото инстаграм/Каја Остојиќ

За време на снимањето на „Операција триумф“ во 2011 година, таа го запознала светски познатиот диџеј Џуниор Џек. Тие се венчаа во 2014 година, а по пет години се разведоа.

фото инстаграм/Каја Остојиќ
фото инстаграм/Каја Остојиќ

Пејачката не крие дека сака син

Во улогата на мајка, познатата српска пејачка Катарина Каја Остојиќ се реализира кога наполни 18 години, а своето средно образование го заврши како вонреден ученик.

фото инстаграм/Каја Остојиќ

Таа вели дека никогаш не се покаја што го родила детето иако била многу млада, и посочи дека и нејзиниот тогашен партнер Никола Драгољовиќ сакал тие да го задржат детето.

фото инстаграм/Каја Остојиќ

– Кога дознав дека сум бремена, не се исплашив, иако бев млада. Ниту Никола. Прифативме дека „така треба да биде, се сакаме, ќе си го чуваме бебето и се венчаме“. Моите имаа големи очекувања за мене, па веста дека сум бремена беше шокантна за нив. Тие беа и против мојот однос со Никола. Ги повредив со своите постапки, тие навистина беа лути на мене, но сега ги разбирам – рече Каја за „Информер хит“ и додаде дека проблемите во бракот започнале за време на бременоста.

фото инстаграм/Каја Остојиќ

Пејачката искрено проговори за периодот во бременоста и посочи дека токму тогаш почнала да сфаќа дека Никола не е за неа, но помислувала дека тоа е поради хормоните од бременоста.

фото инстаграм/Каја Остојиќ

– Кога се породив, ја очекував неговата поддршка, но не ја добив. Тогаш сфатив дека и јас не сум психички подготвена за бебе, иако мислев дека сум. На Никола му беше подобро да излезе во град со пријатели, отколку да биде со мене и нашето дете. По голема расправија, го викнав татко ми да ме земе. Тато веднаш дојде а јас поднесов барање за развод – изјави пејачката која зад себе има три брака.
Пејачката веќе некое време е во врска со хрватскиот фудбалер Мате Павловиќ, кој го запозна преку заеднички пријател.

фото инстаграм/Каја Остојиќ

– Никогаш немав желба да се омажам. Очигледно трите брака ми се случија затоа што не фантазирав за нив како другите жени. Тој потпис на хартија не може да им помогне на луѓето да останат заедно. Иако сум свесна за тоа, никогаш не вели никогаш. Моите планови честопати пропаѓаат и животот ме изигрува- рече пејачката и додаде дека би сакала да се реализира како мајка по втор пат.
– Би сакала да имам син, но не би сакала да го родам на 45 години. Сега имам 37 години ако ми се случи во следните три години, ќе го сметам за дар од Бога. Меѓутоа, ако не родам до 40 години, ќе се откажам – беше искрена Каја.

фото инстаграм/Каја Остојиќ

Ќерката на Каја денес има 18 години а пејачката рече дека е многу горда на неа.

фото инстаграм/Каја Остојиќ
фото инстаграм/Каја Остојиќ
фото инстаграм/Каја Остојиќ
фото инстаграм/Каја Остојиќ
фото инстаграм/Каја Остојиќ
фото инстаграм/Каја Остојиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close