Бременост

Катарина ќе добие посебен третман, ќе се изненадите колку ќе плати за породувањето!

Ситно брои до породувањето...

Пејачката Катарина Грујиќ и фудбалерот Марко Гобељиќ го чекаат своето прво дете. Имено пејачката ситно брои до породувањето па поради тоа веќе на големо се прават подготовки.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ
фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Парот чека девојче, а веќе се е спремно за неговото доаѓање. Катарина во една прилика откри и дека девојчето ќе го добие името Катја.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ
фото инстаграм/Катарина Грујиќ
фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Но она што е интересно е дека пејачката сака пред породувањето и за време на тој чин да има посебен третман за што се погрижи нејзиниот сопруг.

Тој решл д аполати 4000 евра за породувањето на Катарина а како што откри извор близок на парот, тоа е најскапиот пакет за породување во болницата.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

– Штом дознала дека е бремена, Катарина решила бременоста да ја води во приватна болница. Ниту една секунда не размислувала каде ќе се породи, па се одлучила за познатата болница во која се породуваа многу јавни личности во Србија а Марко ја поддржал – изјавил за Ало добро упатен извор.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

– Иако породувањето во оваа приватна клиника чини од 2.000 евра па нагоре, Ката се одлучи за популарниот и таканаречен сеопфатен пакет за раѓање, кој ќе чини нешто повеќе од 4.000 евра. Покрај тоа што ќе добие апартман со сите потребни работи, вклучително и ТВ, интернет и посебно купатило, како и креветче за новороденчето каде ќе биде сама за време на престојот на клиниката, пејачката ќе има и врвна нега, но и превентивни постпородилни прегледи и секундарни третмани за побрзо закрепнување од породувањето – објаснува изворот.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ
фото инстаграм/Катарина Грујиќ
фото инстаграм/Катарина Грујиќ

– На Катарина и е исклучително важно медицинскиот персонал да се грижи за неа пред и по породувањето, па во пакетот што го плати нејзиниот сопруг, таа доби бабица и лекари кои ќе и бидат достапни 24 часа – заклучил извор близок до парот.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ
фото инстаграм/Катарина Грујиќ
фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Според понатамошните наводи, Катарина Грујиќ добила препораки за клиниката и докторот кој ќе ја породи од Снежана Борјан, сопругата на голманот на Црвена звезда, Милан Борјан. Тие се запознале преку своите сопрузи, а кога таа и ги раскажала искуствата со оваа клиника и докторот кој ја породил, Ката не се двоумела ниту за момент.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ
фото инстаграм/Катарина Грујиќ
фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close