Кафе муабет

Катарина ситно брои до породувањето- еве како изгледа во 9-тот месец од бременоста!

Неодамна откри дека на почетокот на декември треба да се роди мало девојче...

Пејачката Катарина Грујиќ неодамна го изговори судбоносното ” Да” се омажи со Марко Гобељиќ.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ
фото инстаграм/Катарина Грујиќ
фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Пејачката ситно брои до породувањето, а неодамна и откри дека на почетокот на декември треба да се роди мало девојче.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ
фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Ако се биде според планот и пресметките на докторот пејачката ќе се оствар во улога на мајка во декември а како што откри во јавноста на својата наследничка решила да и го даде името Катја.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ
фото инстаграм/Катарина Грујиќ

– Во декември ќе имаме девојче, а ќе ја викаме Катја – изјави тогаш Грујиќ за локалните медиуми, а потоа се повлече од јавноста за да ги помине последните месеци од својата бременост во одмор, опкружена со луѓе кои ја сакаат.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ
фото инстаграм/Катарина Грујиќ
фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Пејачката сега реши да покаже како изгледа при крајот на бременоста и на својот Инстаграм профил сподели низа фотографии.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

– 37-ма недела од бременоста – напиша пејачкатаво описот на фотографиите на кои се гледа трудничкиот стомак, а меѓу првите што коментираа беше нејзината колешка Андријана Чекиќ а потоа, меѓу другите, Тамара Милутиновиќ, Ана Севиќ, Ана Кокиќ, Софија Шашиќ, Маја Николиќ, Слаѓа Алегро …

фото инстаграм/Катарина Грујиќ
фото инстаграм/Катарина Грујиќ
фото инстаграм/Катарина Грујиќ
фото инстаграм/Катарина Грујиќ

За потсетување, Катарина Грујиќ (29) и фудбалерот на Црвена звезда Марко Гобелјиќ (29), кои го очекуваат своето прво дете планираа голема и гламурозна венчавка, но направија мала церемонија во кругот на најблиските.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

– Кога дозна дека ќе стане татко, Марко беше воодушевен. Тој веднаш сакаше да организира голема традиционална венчавка со сите обичаи, сепак, пејачката го убеди да ја одложи за пролет следната година – изјави извор за „Ало!“ и додаде дека причините за нејзината одлука се многубројни.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ
фото инстаграм/Катарина Грујиќ

– Уште кога откри дека ќе стане мајка, сфати дека бременоста е поважна од славењето и забавата. Исто така, како и секоја девојка, таа сонуваше да облече венчаница и да биде згодна невеста па свадба со стомак до забите не беше опција – рекол изворот.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

– Kата смета дека организацијата на свадбената забава, музиката, списокот на гости и сè што оди со тоа во овој момент би било доста стресно, па затоа се одлучи да го премести сето тоа за следната година, кога и таа и детето и Марко ќе присуствуваат на прославата .Таа е витална и активна бремена жена, нема гадење и се чувствува одлично, рече неодамна близок извор на пејачката.

фото инстаграм/

Катарина го криеше својот партнер долго време!

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

„Не сакам за зборувам за емотивниот живот, многу пати се изгорев. Постои една личност, со која сум долго во пријателски однос, а од кој се родија некои емоции. Не сакам за зборувам за тоа. Постои некој и многу ми е убаво“, рече Катарина во емисијата „Премиера Викенд специјал“ и додаде:

фото инстаграм/Катарина Грујиќ
фото инстаграм/Катарина Грујиќ

„Мене најдобро може да ме смири мојот татко. Јас многу учам од него, и тој беше темпераментен. Скрати го јазикот, направи ова, она… Голем советник ми е. Се меша и околу музиката, јас сакам да слушам. Досега ниту еднаш нема погрешено“.

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close