Кафе муабет

Катарина Грујиќ откри како се сјанде во улогата на МАЈКА: Не дозволувам маж ми да и менува пелени на Катја!

Ги делат обврските околу ќерката...

Пејачката Катарина Грујиќ првиот настап го имаше само три месеци по породувањето.

Фото Инстаграм/Марко Гобељ

Пејачката вели дека мајчинството ја променило на подобро и дека заедно и рамноправно со сопругот Марко Гобељиќ ја одгледува ќерката Катја.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

“Мојот начин на живот се промени, но на подобро и поубаво.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Многу сум поисполнета во животот. Улогата на мајка за мене е најважната и најубавата улога во животот што може да се случи. Сè што се променило се промени само на подобро“, вели Ката за „Блиц“ и додаде:

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

„Отсекогаш сум била одговорна личност, а сега треба да бидам уште поодговорна и навистина сум. Би дала се за ќерка ми во животот. Правам се за неа и поголемиот дел од времето го поминувам со неа. Ме промени тоа да сум само со неа и апсолутно ништо во животот не ме интересира освен неа, и секако после неа, мојата  кариера. Како што истакнува нејзиниот избраник Марко Гобељиќ, добро му оди како татко, а веќе ја разгалил ќерката Катја“.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Марко се покажа како најдобар што може.Сè прави барем со мене,освен што не менува пелена.Не му дозволувам да го прави тоа. Ама се на се ептен е добар. Тој веќе ај разгали, само ја прегрнува  ја носи во раце, дефинитивно ќе ја размази повеќе кога ќе порасне, а јас веројатно ќе бидам построг родител“, вели Ката и истакнува дека бебето повеќе личи на таткото.

фото принтскрин

Многумина коментираат и дека пејачката изгледа совршено само два месеци по породувањето. Катарина пред неколку дена беше уловена со ќерката, а она што веднаш може да се забележи е дека пејачката брзо се врати во форма.

фото принтскрин

Екипата на Папарацо лов ја фати Ката во прошетка, а пејачката носеше хеланки и маица.

Совршената линија според многумина се должи на тоа што пејачката можеби почнала да тренира.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Катарина и нејзиниот сопруг Марко Гобељиќ уживаат со својата наследничка, а неодамна се пофалија и со новиот имот што го купија.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Тие заедно со нивната ќерка Катја наскоро ќе се вселат во пентхаус кој се наоѓа во населбата каде што веќе живеат и многу познати личности, па Ката и Гобељ ќе бидат првите соседи Новак Ѓоковиќ, Саша Ковачевиќ, Марија Шерифовиќ, Милица Павловиќ и многу други.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Откако Катарина се породи во декември 2021 година и роди наследничка, пејачката и фудбалерот живееја со малата Катја во куќата на родителите на Ката во Вождовац.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Сепак, набрзо ќе се преселат во сопствен стан, а пејачката на социјалните мрежи се пофалила со погледот од новиот дом.

Фото Инстаграм/Марко Гобељ

Бидејќи се решени да имаат максимална удобност, судејќи по фотографијата која неодамна се појави на социјалните мрежи, парот направил многу важен чекор, кој ќе биде пресуден за воспитувањето на малата Катја.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Сопругата на Марко Гобељиќ покрај тоа што позираше со хартии, објави и фотографија од станот, кој сега наводно е нејзин, и го снимила погледот на цел Белград.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Станот кој наводно Ката го добила на подарок чини 408.000 евра и е 102 метри квадратни во елитната населба „Вест 65“ во Нов Белград.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close