Кафе муабет

Карлеуша изненади со оваа креација на роденденската забава на нејзините ќерки- сите се прашуваат што се случува со неа!?

Носеше пристоен бел фустан...

Јелена Карлеуша во бел фустан со пердуви ги прослави родендените на ќерките Атина и Ника во Виена.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Јелена на својот Инстаграм објави фотографии од роденденската вечер од ресторан каде што може да се видат роденденските девојки, нејзината тетка Данијела и нејзиниот колега и пријател Зоран Бирташевиќ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Karleuša (@karleusastar)

Своите следбеници ги воодушеви со својот аутфит, елегантен долг бел фустан на едно рамо украсен со пердуви.

фото принтскрин

Јелена е позната по провокативните и оскудни изданија, а мора да признаеме дека совршено изгледа во гламурозни фустани како овој.

Фото принтскрин/Инстаграм

Фустанот го искомбинирала со златни сандали и чанта, а косата ја врзала во ниска залижана пунџа.

Фото принтскрин/Инстаграм

Многумина беа изненадени од овој избор на поп дивата со оглед на тоа што сме навикнати да ја гледаме во минијатурни парчиња кои ги истакнуваат нејзините облини.

Фото принтскрин/Инстаграм
Фото принтскрин/Инстаграм
Фото принтскрин/Инстаграм

Овој фустан го направи токму спротивното и суптилно го истакна нејзиното совршено тело.

Фото принтскрин/Инстаграм

Се разведува од Душко!

Инаку Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ изминатиов период беа во центарот на вниманието поради веста дека се разведуваат по 14 години брак а неодамна пејачката изнесе детали од приватниот живот – се наврати на разводот со фудбалерот Душко Тошиќ.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

На прашањето дали таа и поранешниот фудбалер поднеле документи за развод, пејачката одговори – не.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

– Не сме. Нека пишуваат што сакаат и кој што сака, исто како порано. Мене тоа ме погодува исто како кога комарец ќе касне слон. Никому ништо нема да објаснувам – изјави таа за новиот број на магазинот „Стори“.

фото инстаграм/Јелена Карлеуша

На прашањето дали сама себе си рекла дека претерува кога го објавила соопштението за разводот, таа одговорила:

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

– Не претерав. Треба да научите да бидете паметни. Немам повеќе години за губење. Или-или сето тоа е во мојот живот од сега па натаму. Немам повеќе толеранција. Таа беше изгубена во овие 44 години маки. Како и да е, нема повеќе да зборувам за Душко. Кога ќе заслужи нешто убаво ќе го споменам. Дотогаш прашајте ме за љубовта кон животните – вели Јелена која прозборе за Атина и Ника и објасни дека дошол период кој е тежок за секој родител:

фото инстаграм/Јелена Карлеуша

– Наскоро полнат 13 и 14 години, а периодот никогаш не бил потежок за нив и за мене. Се борам најдобро што знам со две девојчиња во пубертет кои многу пристојно го поднесуваат притисокот на славата на нивната мајка. Ситуацијата дома е потешка и по стресна, славата е помал проблем. Се борам како лав да ги заштитам и зајакнам, рече Јелена за магазинот Стори.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

– Јас и Душко се договоривме заемно да го прекинеме нашиот брак по 14 години. За жал, Душко повеќе не се гледа себеси како дел од нашето семејство. Техничките правни работи ќе се решаваат со договор во наредниот период, напиша Карлеуша во својата објава на Инстаграм.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close