Кафе муабет

Карлеуша збесна па одовори на прашањата за Душко: Не сум разведена- сега се е јасно

Се појави на прослава кај Милица Павловиќ...

Пејачката Милица Павловиќ по повод својот 31 роденден приреди гала забава, а меѓу првите пристигна Јелена Карлеуша.

Фото Инстаграм/ Милица Павловиќ

Карлеуша била расположена за разговор со медиумите па истакна дека се уште не е разведена, а потоа зборуваше и за новиот албум.

фото Еспресо.рс

– Се уште ништо не сум и посакала на Милица, сега ќе и посакам. Оваа година е годината кога нејзините соништа се остварија. Мојот роденден доаѓа наскоро, нема да славам оваа година. Малку сум уморна од подготовките за новиот албум. Наскоро издавам албум. По албумот следи крајот на светот. Се надевам дека после албумот ќе има голема турнеја. Сметам дека ова е најдобриот албум во мојата кариера.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

– Се уште не сме официјално разделени, но во процес сме, одлучно одговори таа.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Кога новинарката ја праша за  водителката Јована Јеремиќ која најави дека ќе ја врати Јелена во ТВ Пинк, Карлеуша рекла:

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

-Враќањето нема да се случи бидејќи не им простувам на оние кои забрануваат пејачи и музика од лични причини.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Инаку, Карлеуша се појави во син фустан кој беше проѕирен и повеќе откриваше отколку што покриваше.

фото Еспресо.рс

Милица Павловиќ го прослави својот 31 роденден со пријателите и колегите во ресторан во Белград како што доликува на ѕвезда од нејзиниот калибар.

Фото Ata Images

Забавата за која ќе се зборува со денови, започна околу деветнаесет часот а атрактивната роденденска девојка гордо ги пречекуваше гостите а забавата траеше до доцна во ноќта.

Фото Ata Images

Не изостана и раскошната декорација на масите и на подиумот. Сопственичката на хит албумот „Посесивна“ се потрудила да им ја направи што поубава околината на своите гости, на кои им приредила и изненадување во вид на храна и ексклузивни пијалоци.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Milica Pavlovic (@senoritamilica)

Таа и самата доживеала изненадување кога персоналот и доставил огромен букет рози со картичка. Се претпоставува дека е подарок од новиот избраник на Милица, која како и претходните реши да ги крие од медиумите.

Фото Ata Images
Фото Ata Images
Фото Ata Images
Фото Ata Images

Во текот на ноќта Павловиќ доби низа прекрасни подароци од драги пријатели.

Фото Ata Images

Со некои од нив се дружела речиси цел живот, некои ги запознала во текот на кариерата, но неизмерно ги сака и ги почитува и со задоволство го прославува влегувањето во четвртата деценија со нив.

Фото Ata Images
Фото Ata Images

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close