Кафе муабет

Како Сања Кужет стана една од најдобрите водителки во регионот?

Таа е една од омилените водителки...

Иако денеска е една од омилените водителки сепак малкумина знаат како всушност запловила во водителските води, и дека за се е виновен нејзиниот колега Огњен Амиџиќ.

фото инстаграм/Сања Кужет

– Коцките малку се поклопуваат и тогаш се случува чудо, на телевизијата и е потребно чудо, ми се случи кога првпат стапнав во вашето студио – му рекла Сања на Огњен во емисијата „Амиџи шоу“.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

– Кога првпат влегов во вашето студио како гостин, сите улици кај Автокоманда беа ограбени, па малку задоцнивте на работа. Тогаш моите драги колеги само ми ја закачија бубицата и ми рекоа: „Можеш ли само да го замениш Огњен?“, јас велам: „Но, јас сум гостин“, ми велат: „Не е важно, само кажи нешто. , се додека не стигне, сега ќе стигне“. Така ми се случи чудо и ми беше благодарен до крајот на животот, затоа што те спасив. Така започна мојата кариера – објасни Сања.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

Сања Кужет денес важи за едно од омилените ТВ лица во регионот а ангажирана е во регионално популарниот проект „Ѕвездите на Гранд.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

Кога и да се појави Сања мами воздишки кај гледачите и фановите со својата убавина и беспрекорна линија. На публиката особено и се допаѓа бидејќи е секогаш насмеана и позитивна.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

Сања со години ужива во хармонична врска исполнета со љубов и дека има две деца.

фото инстаграм/Сања Кужет

‒ Направив пресек меѓу приватниот и деловниот живот. Сите мои профили на социјалните мрежи се деловни, тоа е наша заедничка желба. Тој дел од животот е во нашите срца. Не би сакала да давам премногу од себе во јавноста – рече таа во една прилика.

Фото Инстаграм/ Сања Кужет

Она што се знае за нејзиниот партнер е дека тој е Немања Живојиновиќ, маркетинг директор на автомобилска компанија и дека заедно имаат син. Сања го има синот Андрија од претходниот брак со член на обезбедувањето на сопственикот на ТВ „Пинк“, Жељко Митровиќ, Зоран Пипер.

фото инстаграм/Сања Кужет

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close