Кафе муабет

Како само лудо ја сакаше: Колку само се љубеа Жељко и Леонтина- исплови фотографија која до сега не сме ја виделе

Нивната врска предизвикуваше интриги долго време...

Во минатото на големо се шушкаше за врската меѓу Жељко Јоксимовиќ и Леонтина Вукомановиќ која како што тие тврдат била строго од деловна природа, но се уште има докази дека некогаш меѓу нив имало љубов.

фото инстаграм/Жељко Јоксимовиќ

Пред повеќе од дваесет години имаше многу убави моменти меѓу двајцата соработници, додека подоцна дојде до конфликт кој траеше со години.

фото инстаграм/Леонтина Вукомановиќ

– Жељко го запознав во 1999 година за време на турнеја. Потоа поминавме многу време заедно во студиото каде работевме песни. Бев на врвот на кариерата и поради тоа медиумите често ме поврзуваа со многу мажи, меѓу кои и него. Врската меѓу нас двајца никогаш не беше потврдена, сето тоа беа медиумски шпекулации, бевме навистина блиски пријатели и соработници – рече музичарот и додаде дека врската меѓу Жељко Јоксимовиќ и Леонтина Вукомановиќ вродила најмногу плод кога тие се занимавале со музика.

фото инстаграм/Леонтина Вукомановиќ

– Креативно се дадовме еден на друг. Тој пишуваше песни за мојот албум, јас пишував за неговиот и поради тоа понекогаш поминувавме денови и ноќи во студио. Заедно напишавме многу песни за други пејачки – изјави Леонтина, но сега излезе фотографија од периодот на најголемата љубов на овие двајца уметници.

фото инстаграм/Жељко Јоксимовиќ

Врската меѓу Жељко Јоксимовиќ и Леонтина Вукомановиќ подоцна ненадејно беше прекината поради голема расправија што изби меѓу нив.

фото Стори.рс

– На радискиот фестивал настапив со песната „Крилја“ и потоа целосно ги сменив соработниците, па меѓу нив го немаше ниту Жељко. Воопшто не му се допадна тоа, на едно снимање имавме страшна пресметка, по што раскинавме. Имав идеја да отворам детски центар, бидејќи од 1991 година пишувам песни за деца и настапувам на детски концерти. Му предложив на Жељко, но набрзо се откажав од се, бидејќи тој се гледаше себеси како директор на тој центар – изјави Леонтина.

фото инстаграм/Жељко Јоксимовиќ

Иако немала комуникација со Жељко, Леонтина била среќна што гостувала во емисиите на неговата сопруга Јована Јоксимовиќ и, според неа, водителката ги смирила.

фото инстаграм/Јована Јоксимовиќ

– Без разлика што не разговарав со Жељко, со Јована бев во добри односи. Јас често гостував во нејзините емисии, а се среќававме во иста фризерница и разговаравме. Во 2013 година Јована изрази желба да направи песна за Жељко. Реков да може, но да комуницираме преку е-пошта. Таа се согласи со тоа и така мојата песна „Лудак како јас“ беше една од првите што ја прифати, подоцна ја зеде и песната „Дама“. Му испратив демо композиција по мејл и му се допадна – изјави Леонтина.

фото инстаграм/Жељко Јоксимовиќ

Инаку Жељко отсекогаш важел за голем шармер, па не е ни чудо што го поврзуваа со многу познати дами. Но како што е познато тој пред да стапи во брак со Јована, беше во брак со Весна со која ја има ќерката Мина.

Фото: Инстаграм/ Весна Јоксимовиќ

Тие се венчаа кога тој имаше 23 години, а пејачот побара од Српската православна црква да го поништи бракот пред околу 10-тiна години, за да може да и вети вечна љубов на Јована пред Бога.

Фото Инстаграм /Весна Јоксимовиќ

Мина од својот татко го наследи талентот за музика, а судејќи според фотографиите што ги објавува на социјалните мрежи, таа ја наследи убавината од нејзината мајка.

фото инстаграм/Весна Јоксимовиќ

Првата сопруга на Жељко, Весна не сака медумски да се експонира, па Мина ретко објавува нејзини фотографии. Меѓутоа, според неколкуте кои ги објави, може да се забележи дека Мина е пресликана Весна.

Фото: Инстаграм/ Весна Јоксимовиќ

Весна и на овие години изгледа како “бомба” а тоа може да го видите од фотографиите кои таа ги сподели на својот Инстаграм профил.

Фото: Инстаграм/ Весна Јоксимовиќ

Жељко Јоксимовиќ денес е во брак со Јована Јоксимовиќ, со која ги има ќерките Ана и Срна, како и синот Коста.

фото Инстаграм/Јована Јоксимовиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close