Кафе муабет

Како ли ќе реагира Марко на ова: Луна Џогани прозборе за големата љубов со Слоба- откри долго чувана тајна!

Луна својата голема љубов уште од првата сезона на реалното шоу, Слоба Радановиќ го нарекуваше со истото име...

Луна Џогани неодамна се оствари во улога на мајка, а на својата ќерка и го даде името Миа.

фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани
Фото Инстаграм/Луна Џогани

Сепак, нејзините обожаватели беа заинтересирани како Луна и нејзиниот сопруг Марко Миjковиќ ја чуваат својата наследничка па ријалити ѕвездата откри дека ја нарекуваат Дун-да.

фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани
фото принтскрин

Она што е интересно, и што го привлече вниманието на сите, особено публиката на најгледаното реално шоу на овие простори, „Задруга“, е фактот дека Луна својата голема љубов уште од првата сезона на реалното шоу, Слоба Радановиќ го нарекуваше со истото име.

ФОТО: Слоба Радановиќ / Истаграм
ФОТО: Слоба Радановиќ / Истаграм
ФОТО: Слоба Радановиќ / Истаграм
фото инстаграм/Луна Џогани
Фото Инстаграм/Луна Џогани
Фото Инстаграм/Луна Џогани

Имено, на социјалната мрежа Твитер се појави видео од „Задруга 1“, во кое Џогани го тепа тогашното момче и го нарекува нејзино бебе, па му вели „Ти си мојата ДУН-ДА“.

Како ќе реагира Марко кога ќе го види ова, останува да видиме бидејќи и покрај големата љубов која ја крунисаа со брак и го добија најубавиот подарк, во јавноста се уште се зборува за врската на Луна и Слоба Радановиќ, кога пејачот ја изневери сопругата Кија Коцкар во реалното шоу Задруга.

ФОТО: Слоба Радановиќ / Истаграм
ФОТО: Кија Коцкар / Инстаграм
ФОТО: Кија Коцкар / Инстаграм
ФОТО: Кија Коцкар / Инстаграм

Тогаш многумина ја обвинуваа Луна дека била причината за прекин на бракот помеѓу Кија и Слоба, но по се изгледа дека Кристина и прости па дури и посака на нејзината најголема соперничка, се најдобро.

Многу учесници во шоуто Задруга и честитаа на Луна за приновата, а меѓу нив беше и најголемиот ривал Кија Коцкар.

фото инстаграм/Луна Џогани

Новинарите ја дочекаа Кристина на еден настан, па ја прашаа што има да и каже на Луна по породувањето.

Фото Инстаграм/Кија Коцкар

– И посакувам се најдобро, но не би коментирала повеќе. Ако сакате да прашате некого за коментар за Луна, знаете кога треба да се јавите – рече Коцкар и на тој начин го прозва нејзиниот поранешен сопруг Слоба Радановиќ.

фото инстаграм/Кија Коцкар
фото инстаграм/Кија Коцкар
фото инстаграм/Кија Коцкар

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close