Кафе муабет

Каков татко таков син: Внукот на Цеца е копија на Вељко-малиот е вистински заводник и уште од сега има симпатија

Копија на тато Вељко...

Малиот Жељко Ражнатовиќ е доказ дека јаболко не паѓа далеку од дрво. Неговиот татко пред неколку дена се пофали со фотографија на која јасно се гледа дека Жељко е негова копија, а тоа го потврдија и обожавателите на семејството Ражнатовиќ.

Фото Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ

Имено, синот на Вељко Ражнатовиќ го наследил шармот од својот татко, па тој веќе од мали нозе е вистински заводник.

Фото Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ

На интернет кружи фотографија на која малото момче е во прегратките на слатко девојче, кое би можело да се смета дека му е прва симпатија.

Фото Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ
фото инстаграм/Вељко Ражнатовиќ

А оние кои имаа можност да ја видат споменатата фотографија коментираа дека малиот Жељко бил заводник од мали нозе.

фото инстаграм/Богдана Ражнатовиќ

За потсетување, по раѓањето на синот Жељко, Богдана и Вељко Ражнатовиќ се преселија во семејната куќа во Тител, која Богдана ја наследи од своите родители.

Фото Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ

Цеца им помогна да го опремат домот, но одлуката на Богдана и Вељко Ражнатовиќ да живеат подалеку од очите на јавноста брзо доби малку поинаков тек.

Фото Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ

Имено, иако не се експонираат во јавноста и неизмерно уживаа во животот во Тител, Вељко потпиша договор со „Црвена звезда“, а Жељко наскоро треба да оди во градинка, па парот одлучи дека е време да се врати дома.

Фото Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ

Поминаа само неколку месеци од оваа одлука на младиот пар. Цеца била воодушевена што нејзиниот внук ќе трча по дома и беше многу среќна бидејќи семејството се обединило. Сепак, одлуката на Богдана и Вељко Ражнатовиќ повторно ја изненади.

фото инстаграм/Вељко Ражнатовиќ

-Со Цеца им е супер, имаат помош и со Жељко, одлично се согласуваат, но Вељко и Богдана сепак го сакаат својот мир. Иако вилата е голема и го имаат целиот кат за себе, тие решиле да купат стан и да живеат самостојно. На Цеца и е многу жал, особено за внукот со кој сака да поминува време, но ги разбира и им даде поддршка – откри неодамна извор за „Стар“.

фото инстаграм/Вељко Ражнатовиќ

– Не брзаат да купат стан, туку следат и внимателно го избираат местото. За Богдана е многу важно да има парк во близина и да биде малку посмирена локација поради детето – заклучува изворот и додава дека Анастасија го препорачала комплексот во Дорчол каде што таа и Џоле ​​неодамна купиле стан и почнале да живеат заедно.

ФОТО: Вељко Ражњатовиќ / Инстаграм

Но семејството Ражнатовиќ ги негира овие наводи и истакнаа дека се работи за лажни информации.
Имено, Богдана и Вељко во ниту еден момент не размислувале за опцијата да купат стан, туку нивната одлука била да живеат во семејниот дом во Љутиче Богдана.

Фото Инстаграм/Богдана Родиќ

Иако направија вистински мал рај во Тител, на задоволство на сите членови на семејството, особено на Цеца, Вељко и Богдана сепак решиле дека е време за нов почеток.

Фото Инстаграм/Богдана Родиќ

– Решиле дека е подобро нивното дете да оди во градинка во Белград и тоа да им биде база – наведува извор близок до семејството Ражнатовиќ.

фото инстаграм/Вељко Ражнатовиќ

Цеца е среќна што сега ќе може постојано да биде со внукот, бидејќи тоа ја прави исклучително среќна.
Инаку, Вељко Ражнатовиќ неодамна изјави дека мирот го нашол надвор од Белград и дека планира да се занимава со земјоделство и сточарство.

Фото Инстаграм/Богдана Родиќ

Недалеку од Житораѓа се наоѓа селото Стара Божурна, каде Ражнатовиќ купил огромна парцела, на која е изградена зграда со повеќе од 5.000 квадратни метри. Според информации од мештаните, тој во овој бизнис вложил околу 50.000 евра.

Фото Инстаграм/Богдана Родиќ

– Јас сум земјоделец. Господ ми даде се што сакав и би било апсурдно сега да се жалам на мојот начин на живот, а тоа е семејството, спортот, кој не отстапува од таа норма. Сите знаеме која е границата и како треба да живее еден спортист. Јас се придржувам до тоа, воено како што велат – изјави неодамна Вељко.

Фото Инстаграм/Богдана Родиќ
Фото Инстаграм/Богдана Родиќ
Фото Инстаграм/Богдана Родиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close