Новости

Каква мајка такви ќерки: Агнеса ги покажа своите наследнички- двете се копија на мама!

Многумина велат дека го наследиле стилот и убавината од мама Агнеса...

Агнеса Органџиева важи за една од најубавите и најдобро стилизираните дами кај нас.

фото: приватна архва
фото: приватна архва

Таа е многу активна на социјалните мрежи и постојано објавува фотографии од кои буквално ќе ви застане здивот. Секогаш средена од глава до пети, таа е вистински пример за комплетна жена.

Неодамна на својот Фејсбук профил објави фотографија од своите ќерки Вивиен и Тифани и предизвика лавина од коментари.

фото: приватна архва

Многумина велат дека го наследиле стилот и убавината од мама Агнеса.

Фото Фејсбук/Агнеса Органџиева
Фото Фејсбук/Агнеса Органџиева

Агнеса ги прошета своите наследнички во еден познат скопски локал и се пофали дека тие се нејзино најголемо богатство.

Фото Фејсбук/Агнеса Органџиева
Фото Фејсбук/Агнеса Органџиева

Неодамна во интервју за мама.Гламур.мк таа истакна дека е среќна и исполнета мајка и дека без своите две ќерки не би можела да си го замисли животот.

Фото Фејсбук/ Агнеса Огранџиева
Фото Фејсбук/ Агнеса Огранџиева

-Јас како мајка сум доста сериозна и одговорна. Практикувам сè да е по распоред …хранење, капење, спиење, игри, бидејќи за мене секогаш е важен и корисен режимот. Можам и слободно да се наречам кралица на игрите. Иако на изглед наликувам на поладна личност, вистината е дека за мене моите деца се центарот на универзумот и секоја моја акција ја правам во име на нивната среќа.

Фото Фејсбук/ Агнеса Огранџиева

-Поминуваме верувајте секој ден во смеа, премногу сум позитивна мајка, поставена сум другарски кон нив и секогаш се спуштам на нивно ниво, така и јас се чуствувам како да сум вратена назад во времето. Практикуваме да пешачиме со кучињата, одиме во некое кафуле.

фото: приватна архва

На прашањето дали ги исполнува постојано детските желби, таа одговори:

фото: приватна архва

Среќата на децата не се постигнува со постојано исполнување на нивните желби, моите деца си имаат свој свет, свои правила и се трудам да им биде магичен. Секогаш заедно се договараме и заедно работиме на остварување на некоја желба… тие се толку скромни деца што се радуваат на мала ситница и сум горда на тоа што знаат на мала работа да бидат среќни, нивната насмевка ми е најважна и нивниот поглед кога знам дека сум ги направила среќни.

Фото Фејсбук/Агнеса Органџиева
Фото Фејсбук/Агнеса Органџиева
Фото Фејсбук/Агнеса Органџиева
Фото Фејсбук/Агнеса Органџиева

За разводот од сега веќе поранешниот сопруг Роберт Орданоски кого јавноста го познава како некогашен директор на АЕК, Агнеса истакна дека тоа воопшто не влијаело врз нивните деца, тие и понатаму несебично ја добиваат љубовта и грижата од родителите…

Фото Фејсбук/Агнеса Органџиева

-Моите деца од моја страна, како и од страна на нивниот татко се насочени да ги согледуваат убавите страни од животот, и од двете страни им е пружена несебична љубов и поддршка , така да во однос на пишувањата во медиумите околу нашата разделба, тие во никој случај не влијаеа негативно кон нив.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close