Дом и семејство

И здосади повеќе да глуми: Пријовиќ го покажа вистинското лице- еве како се согласува со Брена, ОВА Е ВИСТИНАТА!

И честиташе роденден ради реда...

Речиси не поминува ден, а конфликтот меѓу Александра Пријовиќ и Лепа Брена да не биде тема во медиумите.

Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ

Од првиот момент кога младата пејачка зачекори во домот на Живојиновиќ, меѓу снаата и свекрвата се роди посебна врска, многу интересна за јавноста.

фото инстаграм/александра пријовиќ

Се зборуваше и пишуваше дали Брена ја прифатила Пријовиќ и што мисли за изборот на нејзиниот посинок, и синот на Боба од првиот брак, додека во исто време насловните страници на таблоидите ги красеа изјавите на Александра за најголемата балканска ѕвезда.

фото инстаграм/александра пријовиќ

Додека двете зборуваа се најдобро една за друга пред медиумите, јавноста се сомневаше дека тоа е вистина, а секој потег на двете популарни пејачки различно се толкуваше.

Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ

Новата објава на сопругата на Филип Живојиновиќ по повод роденденот на Брена повторно ги разгори гласините за конфликтот меѓу Александра Пријовиќ и Лепа Брена.

Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ

Имено, Прија објави фотографија на која позира со Брена со кратка честитка и емотикон, која многумина ја коментираа како тоа да го направила само колку да помине редот. Набргу откако Брена ја сподели споменатата објава на својот „Инстаграм“ профил, прекинаа шпекулациите, а заклучокот е дека нема конфликт меѓу пејачките.

фото инстаграм/Александра Пријовиќ

Тоа го потврди она што Брена одамна го кажа, а тоа е дека тие две немаат врска на снаа и свекрва, туку дека негуваат пријателски однос.

фото Стори.рс

Инаку Лепа Брена замина на американска турнеја и објави фотографија со сопругот Боба Живојиновиќ и се означи на Флорида.

фото инстаграм/Лепа Брена

Пејачката со насмевка позираше со сопругот додека седеа во ресторан и наздравија со чаша вино по повод нејзиниот 62-ри роденден.

На роденденската честитка се придружи и пејачката Сања Ѓорѓевиќ, која објави фотографија со Брена од нивниот одмор, каде се во костими за капење.

фото принтскрин

– Посакувам овие долги нозе да го обиколат светот уште безброј пати. Шетај гордо како порано – напиша Сања на Инстаграм.

фото инстаграм/Лепа Брена

Инаку, како што истакнува Брена, не ги сака своите родендени.

фото инстаграм/Лепа Брена

-Ако некој е реален и свесен за поминувањето на времето, како мене, ќе ужива во се. Имам причина да уживам, бидејќи сум свесна за се што сум постигнала и имам прекрасно семејство. Сè уште размислувам реално и рационално за животот и уживам во постигнувањата и целите што си ги поставив.
Среќна сум кога моите деца ги реализираат своите цели и кога сè оди по својот нормален тек. Среќна сум кога Боба и јас имаме свои планови. Работам, а потоа има и причина да се радувам на годишниот одмор. Инаку, јас не сум љубител на сопствените родендени, повеќе сакам туѓи и детски родендени. Единственото место каде што сакам да бидам во центарот на вниманието се моите концерти, се друго ми е премногу. Затоа сакам моите прослави да бидат што е можно помирни, без помпа и лудило. Не ми треба повеќе. Затоа овој роденден го славам со Боба со убав ручек и фантастично вино. Добро ми стојат годините, среќна сум – изјави Брена за Story.

фото инстаграм/Лепа Брена
фото инстаграм/Лепа Брена
фото инстаграм/Лепа Брена

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close