Дом и семејство

“И денес имам љубовница, Марта не ме прашува со кого сум ниту колку заработувам”: Заедно се 26 години а сега Миле Китиќ ја откри тајната на успешниот брак

Тие имаат отворен брак...

Миле Китиќ неодамна влезе во осмата деценија од животот, но поради неговата младешка енергија ретко кој би ја поврзал неговата возраст со изгледот.

Фото Инстаграм/Миле Китиќ

Тој е во хармоничен брак со Марта Савиќ а оваа година парот слави 26 години брак.

Фото Инстаграм/Миле Китиќ

Миле Китиќ откри дека нивната љубов започнала многу пред тоа.

фото Инстаграм/Миле Китиќ

Имено, тие почнаа да се забавуваат во 1988 година, а љубовта ја крунисаа со брак девет години подоцна кога ја добија ќерката Елена, која тргна по стапките на нејзините родители.

Фото Инстаграм/Елена Китиќ

Како што е веќе познато, Марта и Миле се запознале во Германија на заеднички настап. Размениле телефонски броеви, а тој потоа се вратил во Сараево.

Китиќ вели дека Марта го купила „на почетокот“ со убавото однесување и говор, го шармирала како личност, а секако била многу убава и привлечна жена.

Фото Инстаграм/Миле Китиќ

– Марта во последно време е малку откачена! Кога ја запознав беше тивка, мирна, повлечена, одмерена… Имаше 21 година, а јас сум, инаку, 14 години постар од неа. Имав еден брак пред неа. Марта ме освои затоа што зборуваше прекрасно, интелигентна е, ми се допадна нејзиниот начин на размислување – рече Миле, нагласувајќи дека Марта била само една од низата убави жени кои ги запознал.

Фото Инстаграм/Миле Китиќ

– Не се заљубив во неа на прв поглед затоа што бев на сите страни, жени имаше колку сакаш! Таа живееше во Германија, а јас одев таму да пеам, па се гледавме. После тоа почна да доаѓа во Србија, па ја однесов во Јужни Ветар каде што снимаше песни – изјави своевремено Миле во емисијата „Премиер – викенд специјал“.

Фото Инстаграм/Миле Китиќ

Марта Савиќ е многу успешна пејачка, но Миле претходно истакна дека неговата сопруга ја запоставила кариерата за да се посвети на неговата. Иако често се пишуваше дека нивниот брак е на климави нозе, Миле секогаш остро негираше, нагласувајќи дека имаат отворена врска.

Фото Инстаграм/Миле Китиќ

– Добивме прекрасно дете. Обично има проблеми кога пејачи се во брак, но ние немавме никакви проблеми од тој вид. Таа знаеше што се правам, јас знаев што се прави. За нас пишуваа се и сешто. Милион пати прочитав дека се разведуваме, но тоа нема врска со вистината. Никогаш не сме се расправале кој, што и како – додаде Китиќ.

Фото Инстаграм/Миле Китиќ

-Одам на турнеја во Америка, а таа пет дена не ми се јавува, не ме прашува колку сум заработил. Исто и јас не ја прашувам. Таа оди во Хургада или Доминиканска Република и не се јавува 15 дена. Толку години сме заедно што е добро понекогаш да си фалиме. За куќата што ја имаме во Доминиканската Република се пишуваше многу, но време е човек да инвестира некаде кога работи толку години, истакна Китиќ.

фото инстаграм/Миле Китиќ

– Јас сум малку чудна личност! Без разлика дали се работи за емисии или интервјуа, кому му е гајле ако зборувам дали сум имал добар концерт, мора нешто да се најде, не мора да е скандалозно. Кога ме прашаа дали некогаш сум платил за секс, јас одговорив да. Истото и за Марта, малку се пошегував дека таа има љубовници, а дека и јас имам љубовници, но и покрај тоа живееме хармонично – се пошегува Китиќ.

фото инстаграм/Миле Китиќ

– Бев со неколку жени во еден момент и со десет. Нема град во кој немав девојка, немав врска, но … се оженив млад, имав љубовница и кога се оженив, имам и денес. Покрај Марта и денес имам љубовница, ги имаат сите колеги. Некои одат на актуелни патувања, но тоа не се љубовници. Едно 80% од моите колеги имаат вакви патувања. Тие одат во Америка на турнеја, гледаат убава жена, зошто не би си играле? – рече Миле во едно интервју.

фото Инстаграм/Миле Китиќ

– Тоа не се љубовници, тоа се попатни станици, но и ние сме им нив попатни станици. Сакаат добро друштво, а не пари. Сакаат да бидат видени, доаѓаат во добар ресторан – рече Миле во Премиера викенд специјал.

Фото Инстаграм/Миле Китиќ

– Се оженив млад, добив ќерка во првиот брак, не е тајна. Никогаш не се обидов да го сокријам тоа. Се разведов од таа жена во 1994 година. Тоа нема никаква врска со другата жена. Никогаш не би го криел моето дете, често се гледаме, се гледаме барем еднаш неделно, таа има две златни деца, таа е една од најдобрите балерини во Европа. Таа и Елена се познаваат, се почитуваат, но не се дружат многу. Секогаш кажував дека ја имам и Сања, ќерката од првиот брак, во одлични односи сме – вели Миле.

Фото Инстаграм/Миле Китиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close