Дом и семејство

И го скрши срцето на Данијела а ова што го кажа сега многу ќе ја повреди- Грашо без влакна на јазикот објасни се за пропаднатата врска

Вели дека Хана пробудила пеперутки во него...

Бракот на Петар Грашo и Хана Хуљиќ беше главна тема во медиумите. Нивната љубов освен што беше крунисана не само во црквата Свети Доминик во Сплит, туку и со раѓањето на нивната ќерка Алба.

фото инстаграм/Петар Грашо

За време на неодамнешната серија гостувања на белградските медиуми, пејачот ги раскажа деталите од врската со сопругата, а многумина конечно добија одговор на некои прашања кои ја мачат јавноста по раскинувањето на Петар со Данијела Мартиновиќ.

фото инстаграм/Петар Грашо

Иако директно не зборуваше за својата долгогодишна поранешна партнерка, бракот на Петар Грашо и Хана Хуљиќ беше тема која откри што му недостасувало на пејачот во претходната врска.

ФОТО: Петар Грашо / Инстаграм

Тој беше прашан, дали неговата сопруга Хана го толерира она што повеќето други не би го толерирале, поради природата на неговата работа.

фото инстаграм/Петар Грашо

– Во принцип тоа мора неа да ја прашате, но добро сте го дефинирале. Верувам дека ако некој има основна толеранција на почетокот, а покрај тоа ја поддржува и разбира работата што ја работам, тогаш животот е полесен. Затоа што не е лесно ако не прифатиш дека некој со кого живееш отсуствува 15 или 10 дена од 30 дена, понекогаш 28 дена имам одмор, понекогаш четири, но отсуството е составен дел од работата и тоа е многу, многу стабилно и многу лесно – објасни пејачот и додаде дека бракот со Хана Хуљиќ повторно ги разбудил пеперутките во неговиот стомак.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

– Мислам дека човек секогаш може да се заљуби ако е отворен за живот. Тоа значи дека треба да верувате во љубов за да се заљубите. Знам дека звучи клише, но некои луѓе веќе во триесеттите велат дека сме стари, еве имаме семејство, еве жена ми ме чека, добра е, таа е моја… Јас припаѓам на онаа категорија да излезам на пиво со жената, без намера да се преправам дека сум романтичен голем фраер, туку затоа што сакам да имам таков однос – истакна Грашо.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

Петар Грашо неодамна призна дека поради презафатениот распоред не поминува многу време со сопругата и новородената ќерка Алба, но во последното интервју пејачот изјави дека верува дека и покрај тоа има „сосема доволно“ време за семејството.

фото инстаграм/Петар Грашо

– Ако семејството е стабилно друштво, да го наречеме така, емотивно друштво. Ако во тоа емотивно друштво секој член знае да придонесе, тогаш нема проблем. Со едноставни зборови, се трудам што повеќе да бидам со семејството, но кога не сум таму, Алба има прекрасна грижлива мајка која со најголема радост ја прифати таа улога. Има баби, има дедовци и сите други, изјави тој за српски Телеграф.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

– Значи, генерално, тоа е радосна средина, мојата работа е таква што можеби не сум дома малку повеќе отколку што би сакал, но сум доволно присутен и го користам тоа време колку што можам за да живеам со полни гради. Мислам дека се во животот се учи. Денес можете да најдете упатства: „како да се биде добар татко“, „како да смените пелена“, „како да запалите оган“. Јас сум целосно неоптоварен, одговорен но неоптоварен. Едноставно морам да пливам во тој животен базен во кој сме фрлени. На семејните обврски не им приоѓам на нешто за што треба да се грижам. Се сакаме, објасни тој.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close