Брак

ИСПОВЕД НА БАЛКАНЕЦ КОЈ СЕ ВЉУБИ ВО Кинескиња: Ми зборуваа дека не сум нормален, но јас ја најдов љубовта на мојот живот

ЉУБОВТА го стори своето и обедини двајца млади, кинеска балерина и професор по физичка култура

ЉУБОВТА го стори своето и обедини двајца млади, кинеска балерина и професор по физичка култура и српски фудбалски тренер од Зрењанин.

– Да ми кажеше некој кога тргнав на пат кон непознатото минатата година, дека патот на мојата судбина ќе оди во оваа насока, ќе му кажев дека не е во чиста свест и разум – вели Александар Томиќ, кој се ожени со својата избраникчка пред неколку дена Ада Ма од Кина, во нејзиниот роден град Кикихар во провинцијата Хеилонгјанг, на северот на Кина, но како него, таа живее и работи во Ксијамен, која има десет милиони жители.

Човек од Зренањин кој дошол во Кина да работи како професор на спортска академија, случајно ја запознал својата сопруга во Ксијамен, во провинцијата Фуџијан, каде што работи и како тренер на балет на слична академија.

– Тоа беше љубов на прв поглед и ништо повеќе не може да не раздели – вели таа, ексклузивно за „Новости“, Ада Ма, пресреќна што заедно со сопругот се венчаа во нејзиниот роден град.

Тие планираат да продолжат да живеат заедно во Ксијамен, за што се обврзани со деловни договори. Семејството Томиќ наскоро ќе биде побогато за еден член.

– Ада е во четвртиот месец од бременоста и многу сме среќни што нашата љубов ја круниса со највозвишеното и најсреќното дело, а тоа е раѓање на дете – продолжува Александар. Свадба, која, поради моменталната состојба со вирусот корона, беше скромна, но величествена за него. – Јас само ги следам моите чувства и сум пресреќен со сè што ми се случува, иако такво нешто, кога дојдов во Кина, воопшто не беше во план – додава Александар.

Кога на социјалните мрежи објави дека се оженил со убава Кинезинка, ме опсипаа со смешни пораки од мои пријатели.

– Тие коментираа „дека не сум нормален“, и дека такво нешто „само личи на мене и на мојот силен авантуристички дух“ – весело вели Александар Томиќ.

Тој не пропушти да спомене дека, штом ситуацијата дозволи и бебето родено во јануари малку зајакне, тој ќе дојде во Србија со својот прв авион до родниот Зрењанин, ќе го прослави бракот и татковството со роднини и пријатели и ќе се забавува со пријателите од Фудбалската академија „Бамби“, каде работеше како тренер се додека не замина во Кина, минатата година.

Задоволни од огромната среќа на нивниот син, кој ја најде љубовта на својот живот во далечната Кина, родителите и братот на Александар Томиќ наскоро пристигнаа во Ксијамен за да ја запознаат својата снаа и да го поздрават раѓањето на бебето.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close