Кафе муабет

Исплива фотографијa од свадбата на Весна Змијанац и Кемиш – беа во брак три години а потоа ја остави за нејзината колешка!

Бракот помеѓу Кемиш и Весна траеше три и пол години...

Весна Змијанац во поранешна Југославија важеше за една од најголемите ѕвезди. Таа беше почитувана од сите нејзини колеги и колешки, но најмногу од нејзиниот драг колега и пријател Дино Мерлин. Тој во една прилика и изјави благодарност до Весна што поради нивниот дует на добро познатата песна „Кад замиришу јорговани“ успеал да ја освои Србија.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

Пред извесно време на соцјалните мрежи излезе фотографија од свадбата на Весна Змијанац со хармоникашот Мирољуб Аранѓеловиќ Кемиш, кој денес е во среќен брак со Зорица Брунцлик.

Сепак во 80-тите години на минатиот век Весна и Кемиш беа лудо вљубени.

фото инстаграм
фото инстаграм

Бракот помеѓу Кемиш и Весна траеше три и пол години, по што тие се разделија и тргнаа секој по свој пат, а сега на Инстаграм е објавена досега невидена фотографија  од нивната венчавка.

Весна Змијанац тогаш беше една од најпознатите пејачки, а имаше кратка руса виткана коса, додека Кемиш носеше скоро идентична фризура како и денес.

фото инстаграм

На црно-белатафотографија беа фатени како страсно се бакнуваат, а фотографијата стана вирална на социјалните мрежи.

Денес Кемиш е во среќен брак со Зорица Брунцлик повеќе од 35 години и важат за еден од најпопуларните парови на естрадата. Тие заедно ја имаат ќерката, Злата Аранѓеловиќ.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

“Таа мудро молчеше, бидејќи сфати дека тоа да биде жртва ќе и донесе некаква корист. Тогаш и се здосади од тоа и се обидовме на различни начини да кажеме дека никој не зема ничиј сопруг. Дури и ја молев да се сретнеме за да и го вратам: “Како да тој не се прашува за ништо! Сите ове децении не успеавме да ги запреме приказните”, објасни неодамна Зорица Брунцлик во емисијата “Сценарио” и стави крај на приказните дека и го земала сопругот на Весна.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

Првиот сопруг на Весна Змијанац е доктор по економија Владо Јовановиќ,со кој во 1989 година ја добиле Николија.

Со оглед на тоа што Николија тргна по стапките на нејзината мајка,нејзиниот тато никогаш се нема појавено во медиумите.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

По разводот со Весна, Владо повторно се оженил и во вториот брак добил уште две деца.

фото инстаграм
фото инстаграм

Владо Јовановиќ никогаш не сакал јавно да се експонира , а не бил ни пресреќен дека неговата ќерка ќе се занимава со пеење, што тоа го потврдила и самата Николија.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

– Мојот татко е „алергичен“ на се што е во врска со шоу-бизнисот, уште во периодот кога бил со мојата мајка. Тој како доктор на науки не би ме советувал да се занимавам со пеење, рекла своевремено Николија за еден магазин.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close