Дом и семејство

Има само 2 години а веќе постигна неверојатен успех: Ова девојче со Даунов синдром стана модел за детски бренд на облека!

Уште од мали нозе постигна голема слава...

2 годишната Елеaнор веќе е вистинска ѕвезда на социјалната мрежа Инстаграм. Имено таа е родена со Даунов синдром и е можеби најмалиот модел кој постигна толку голем успех.

фото инстаграм

Малата Елеанор беше забележана од вработените во детскиот моден бренд JoJo Maman Bébé, по што тие им испратија облека на родителите а мама Хелен (36) и тато Крег се задолжени за фотографирање.

фото инстаграм

Елеанор Мантон од Англија ја претставува новата зимска колекција на брендот за детска облека а фотографиите за кампањата ги направила мама на нејзиниот мобилен телефон.

фото инстаграм

– Кога ја видов на насловната страница на новата колекција есен / зима 2020 година, не е доволно да се каже дека сопругот и јас врескавме од среќа. Ние сме многу горди. Нејзиното лице е зрак светлина “, рече мајката.

фото инстаграм

Од брендот добиле е-маил во кој вработените побарале согласност од родителите малата Елеанор да ја претставува новата колекција, на што родителите биле воодушевени.

фото инстаграм

– Бевме возбудени. Секако дека се согласивме и по неколку дена на нашата адреса пристигна многу убава детска облека. Го зедовме мобилниот телефон, излеговме во природа, а Еленор воопшто не мораше да позира – вели мама.

Тато Крег беше, како што вели мама Хелен, главниот координатор на смеата. Танцуваше за да ја забавува Елeaнор.

фото инстаграм

– Ова многу ни значи. Сметаме дека е важно децата со Даунов синдром да се гледаат во медиумите, исто како и сите други – велат родителите и веруваат дека општеството, ако се видат онолку луѓе колку што е Еленор, ќе ги прифати многу полесно.

фото инстаграм

– Ја видовме Елеанор на Инстаграм и веднаш се „заљубивме“. Контактиравме со семејството со цел новата облека на есенската колекција да ја носи таа – рекоа од брендот JoJo Maman Bébé и сметаат дека фотографиите се неверојатни и дека токму тоа е она што го бараа, пишува The Sun.

Уште неколку фотографии од преслатката Елеанор…

 

фото инстаграм

фото инстаграм
фото инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close