Бебе

Има само две години, а нејзината мајка ја облекува во брендирана облека од 20.000 долари

Нејзината мајка не штеди кога е облеката во прашање

Таа е ѕвезда на Инстаграм, а има само две години

Анита Феликс од Калифорнија веќе е голема ѕвезда на Инстаграм иако има само две години.

Малата Анита е популарна на оваа социјална мрежа затоа што нејзината мајка Стела (27) ја облекува во облека вредна 20.000 долари.

Фото: Инстаграм/ Стела Феликс

Во плакарот на ова мало девојче 99 % од облеката е брендирана од најпознатите модни куќи како што се Гучи, Версаче, Живенши…

Фото: Инстаграм/ Стела Феликс

Нејзината мајка секојдневно споделува фотографии од бебето од кои можеме да ги видиме скапите дизајнерски парчиња што ги носи нејзината наследничка, но и моменти од нејзиниот луксузен бајковит живот.

Фото: Инстаграм/ Стела Феликс

Таа штом се роди почнав да ја облекувам во дизајнерска облека и мојот профил го претворив во нејзин. Знам дека многу луѓе не можат да си дозволат ваква облека а своите деца, но јас можам и сакам да и обезбедам само најдоброто, вели Стела, а пишува британскиот „Дејли Меил“.

Фото: Инстаграм/ Стела Феликс

Малата Анита живее во Лос Анџелес, а нејзината мајка претходно работела во трговскиот центар „Saks Fifth Avenue“.

Фото: Инстаграм/ Стела Феликс

Стела и нејзиниот сопруг, докторот Ешвин, неодамна добија и син кој мајката исто така го подготвува за слична „кариера“.

Фото: Инстаграм/ Стела Феликс

„Кога се роди Анита, почнав да објавувам месечно по една до две нејзини фотографии и многумина се заинтересираа за нив. Денес нејзините фотографии се популарни на Инстаграм, како и на Инстаграм страните на бутиците со дизајнерска облека за деца“, раскажува оваа кул мама.

Фото: Инстаграм/ Стела Феликс

„Некогаш сама ме бара да ја фотографирам, а некогаш не го сака тоа. Тоа зависи од нејзиното расположение, но дефинитивно може да позира како дива. Можеби некои мислат дека тоа е непотребно фрлање пари, но јас би сакала да можев да пораснам во дизајнерска облека и сега можам сама да одлучам што е најдобро за мене и моето дете“, додава Стела за „Дејли Мејл“.

Фото: Инстаграм/ Стела Феликс
Фото: Инстаграм/ Стела Феликс
Фото: Инстаграм/ Стела Феликс
Фото: Инстаграм/ Стела Феликс
Фото: Инстаграм/ Стела Феликс
Фото: Инстаграм/ Стела Феликс
Фото: Инстаграм/ Стела Феликс
Фото: Инстаграм/ Стела Феликс
Фото: Инстаграм/ Стела Феликс
Фото: Инстаграм/ Стела Феликс
Фото: Инстаграм/ Стела Феликс
Фото: Инстаграм/ Стела Феликс
Фото: Инстаграм/ Стела Феликс
Фото: Инстаграм/ Стела Феликс
Фото: Инстаграм/ Стела Феликс
Фото: Инстаграм/ Стела Феликс
Фото: Инстаграм/ Стела Феликс
Фото: Инстаграм/ Стела Феликс

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close