Новости

Има нов имиџ и изгледа сосема поинаку- ова е малиот Љуба од „Пинк ѕвездички“ кој ги освои срцата на многумина!

Љуба пред три години предизвика симпатии кај постарите колеги...

Малиот Љуба Станковиќ пред три години кога се појави на „Пинк ѕвездички“ веднаш ја освои публиката со својот глас.

Инстаграм Љуба Станковиќ

Многумина го паметат и по песната “Tutorial”.

Тој имаше само 6 години и пееше како ангел, и веднаш стана вистинска атракција во целиот регион.

Инстаграм Љуба Станковиќ

Со својот глас неколку пати успеа да ја расплака Јелена Томашевиќ и Гоца Тржан кои беа воодушевени од него.

Станковиќ веќе некое време го немаме видено во јавноста, но пред извесно време на социјалните мрежи се појави видео на кое тој пее со Весна Змијанац која исто така не беше имуна на неговиот талент.

Љуба, која сега има осум години, звучи одлично, а како изгледа Весна и што пее, можете да дознаете на видеото.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Srb VIP (@srbija.v.i.p)

 

Инаку, на малиот Љуба кој се прослави со учеството во „Пинк ѕвездички“ по шоуто му се отворија многу врати.

 

Принтскрин

Тој потоа беше повикан од поп дивата Северина да гостува во нејзината песна „Туторијал“, за кој снимаше и спот.

 

Принтскрин

 

Малиот Љубе и во оваа улога се снајде одлично.

Како што изјави тогаш неговиот татко, Бобан Станковиќ, тој бил пресреќен од оваа соработка.

Од него беше воодушевена и Северина, а како изгледаше спотот погледнете во продолжение.

 

Љуба со својата изведба на песната Бато, од македонската поп дива Калиопи успеа да освои многу срца, а како тоа изгледаше погледнете во продолжение…

Уште неколку фотки од малиот Љуба во продолжение…

 

Фото: Инстаграм/ Љуба Станковиќ
Фото: Инстаграм/ Љуба Станковиќ
Фото: Инстаграм/ Љуба Станковиќ
Фото: Инстаграм/ Љуба Станковиќ
Инстаграм Љуба Станковиќ
Инстаграм Љуба Станковиќ
Инстаграм Љуба Станковиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close