Кафе муабет

ИЗГУБИ БРДО ПАРИ: Гога Секучиќ остна без 20.000 евра! По разводот остана без ништо…

Пејачката се пожали дека некој ја саботира...

Ситуацијата во која се најде Гога Секулиќ е многу тешка со оглед на тоа што пејачката одеднаш остана без сопруг и пари.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

Имено, кога Гога Секулиќ го објави видеото за новата песна „Анамнеза“ со потпис на покојната Марина Туцаковиќ и Дамир Хандановиќ, само неколку часа по објавувањето доби над 300.000 прегледи, но набрзо видеото исчезна од платформата на YouTube.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

Пејачката веднаш ги презеде работите во свои раце и успеа да го врати спотот на платформата со помош на одредени луѓе, но тој повторно исчезна. Со оглед на тоа што целиот проект чинел околу 20.000 евра, таа е во голем минус.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

– Видеото беше објавено двапати на Јутјуб. Се случува песната воопшто да не се пребарува на Јутјуб, едноставно да не постои, како никогаш да не е објавена. Во пракса се случувало понекогаш да не функционира, односно некој да го пријави спотот и ниедна платформа да не го види, но пејачите успеале да го вратат спотот за неколку часа кога биле во таква ситуација. Случајот со Гога стана доста искомплициран, па таа на сите можни начини се обидува да го врати видеото. Таа се сомнева во хакери и дека некој намерно ја саботира.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

Се разведува по 6 години брак

Пејачката неодамна поднела барање за развод од Урош Домановиќ, со кој беше во брак шест години, во кој добија и син.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

Двајцата се разделија пред шест месеци, но само што го започнаа процесот на судски развод. Извор запознаен со врската на пејачката и светскиот шампион во џиу-џицу открива дека тие двајца не живеат заедно две години поради деловни обврски и дека токму разделбата и оддалеченоста влијаеле на разводот.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

– По венчавката Гога и Урош живееја во Цирих, каде што тој има спортска академија. Им било совршено, а пејачката поради деловни обврски редовно доаѓала во Белград каде останала еден месец, што не му пречело на нејзиниот сопруг. Од друга страна, не сакаше да се појавува во јавноста и се изнервира кога неговата фотографија се појави во медиумите. Не сакаше да биде дел од шоу-бизнисот. На Гога и беше тешко да балансира, но некако успеа да ги одвои работата и приватноста – открива изворот и додава дека првите проблеми се појавиле на почетокот на пандемијата на коронавирус, пред две години. Гога потоа со синот се преселила во Белград, а Урош останал во Цирих.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

– На почетокот одлично функционираа на далечина. Гога одвреме-навреме одеше во Швајцарија, но во Србија доаѓаше и Урош. Сепак, наскоро таквиот начин на живот почна да влијае на нивниот брак, тие често се караа. Немаше љубомора, трето лице, но нивната комуникација стануваше се полоша и полоша – вели изворот и нагласува дека пејачката е максимално посветена на семејните обврски и дека запоставила многу работи.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

– Ги намали снимањата, настапите и дружењето со пријателите на минимум, па ја испушти кариерата. Помош имала само од татко и и мајка и често завршувала на инфузија поради умор и исцрпеност. Таа стана многу незадоволна и осамена. Кога врската со нејзиниот сопруг станала неподнослива, тие седнале и се договориле дека разводот е најдобро решение и дека не сакаат никој да страда. Детето ќе остане со Гога, а таткото ќе го гледа и ќе помага во се. Се слушаат секој ден, но само поради потребите на нивниот син – заклучува изворот.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

Пејачката на својот Инстаграм ги избриша и сите фотографии со сопругот, а реши сега да се посвети на работата и да и се врати на музиката и настапите. Таа најави бројни новитети кои ги подготвува со нов стручен тим од луѓе.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ
Фото Инстаграм/Гога Секулиќ
Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close