Кафе муабет

„ИЗБЕГНУВА“ ДА КАЖЕ ДЕКА СУМ МУ ЌЕРКА- Милица Павловиќ ГИ ОТКРИ ДЕТАЛИТЕ ЗА ОДНОСОТ СО ТАТКОТО: „Не му се допаѓа што сум пејачка!“

Доби изненадување од маќеата...

Пејачката Милица Павловиќ вчера наполни 31 година, а на својата голема роденденска прослава, меѓу другото, проговори и за својот татко.

Фото Ata Images

Милица по разводот на нејзините родители пораснала со баба и Рада и дедо и, а нејзиниот татко не е многу среќен за изборот на професијата на неговата ќерка.

Фото Ata Images

– Тато дојде со маќеата за да го прослави мојот роденден. Тој е толку скромен, постојано ги правиме овие конструктивни разговори, или расправии, затоа што „избегнува“ да го искористи тоа што Милица Павловиќ му е ќерка – истакна на почетокот поранешната учесничка на „Ѕвездите на Гранд“.

Фото Инстаграм/ Милица Павловиќ

-Ние сме некако такво семејство, не сме навикнати некој да ни ја отвори вратата, да остваруваме нешто со помош на нечие име. Ако некој ни помогне, тоа се луѓе од улица, од село, од околината. Му велам: „Зошто не рече дека си ми татко?“, за некоја ситуација, а потоа ми вели: „Чекај, тоа некој мора да го знае“ – додава Милица.

Фото Инстаграм/ Милица Павловиќ

– „Зошто некој би ми помогнал поради тоа?“, знае да ми каже. Секогаш се караме за тоа! Му велам: „Знам, но ти би си олеснил“, луѓето во мојот град ме почитуваат и ме сакаат. „Да кажеше, можеби немаше да биде така, можеби немаше да чекаш три месеци, туку еден месец“, тоа е само убаво нешто, која е твојата ќерка… – истакна пејачката.

Фото Инстаграм/ Милица Павловиќ

– Не можам да се разберам со него. Навистина.Тој се гордее со мене, но не му се допаѓа што сум пејачка, што сум оваа. Би сакал да имам најнормална работа, да работам од 8 наутро до 3 попладне, на пример – заклучува Милица.

Фото Инстаграм/ Милица Павловиќ

Милица зборуваше за изненадувањето што и го приредила маќеата.

Фото Ata Images

– Искрено се израдував кога видов дека маќеата ми донесе торта. Како што ми кажа, што содржи тортата, имаше јагоди, ананас, луѓе од мојата улица, од мојот Буниброд, патувале за да поминат два дена со мене… Луѓе, јас сум среќна жена! – истакна Павловиќ.

Фото Инстаграм/ Милица Павловиќ

Да отсетиме, популарната пејачка помина низ тежок период по загубата на бабата и дедото кои ја воспитуваа и и беа како родители. Милица се најде во проблем по објавувањето на албумот, каде Ана Николиќ и ја „украде“ песната за која платила, по што пејачките се најдоа на мета на медиумите.

фото Инстаграм/Милица Павловиќ

Но сега Милица сака лошиот период да го остави зад себе и да продолжи посилна и поуспешна.

Фото Инстаграм/ Милица Павловиќ
Фото Инстаграм/ Милица Павловиќ
Фото Инстаграм/ Милица Павловиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close