Кафе муабет

Зона Замфирова го фати најголемиот холивудски шармер- Поради него остави се и замина во Америка

Се разделија по нејзина иницијатива...

Актерката која врвот на својата кариера го достигна со улогата на Зоне Замфирова нема многу среќа во љубовта.

Фото Фејсбук/ Катарина Радивојевиќ

Емотивниот живот на Катарина Радивојевиќ отсекогаш ја интригирал јавноста, а таа се најде во центарот на вниманието пред неколку месеци, по смртта на сопругот на Николина Пишек, Видоје Ристовиќ.

Фото Фејсбук/ Катарина Радивојевиќ

Имено, тогаш се огласи Виктор Ристовиќ, попознат по прекарот Миша Гроф, кој откри непознати детали за врската на хрватската водителка, познатата актерка и неговиот син.

Фото Фејсбук/ Катарина Радивојевиќ

– Николина и Катарина Радивојевиќ беа едни од најдобрите пријателки, а Видоје со Катарина беше во врска нешто помалку од две години. Николина го запознала како момче на нејзината другарка и го украла од неа, а биле неразделни. О, Боже, зошто не остана со неа. И да, ја расипа таа врска и се омажи за момчето на нејзината пријателка… Катарина ја видов двапати, беше прекрасна и многу воспитана – изјави тогаш Миша Гроф за Курир.

фото Стори.рс

Иако не зборува често за својата интимност, таа ја потврди оваа врска:

Фото Фејсбук/ Катарина Радивојевиќ

– Вистина е дека јас и Видоје повеќе не сме заедно и дека на нашата врска и пресуди далечината – изјави Катарина за „Ало“, истакнувајќи дека најголемите несогласувања во врската започнале за време на нејзиниот престој во Русија, каде што снимила филм.

Фото Фејсбук/ Катарина Радивојевиќ

Дека емотивниот живот на Катарина Радивојевиќ не е најдобар говори и тоа што нејзината романса со Игор Којиќ заврши неславно поради, како што се шпекулираше, уште една позната Хрватка.

Фото Фејсбук/ Катарина Радивојевиќ

Тоа е Северина, поради која синот на Кеба наводно ја напуштил „убавата Зона Замфирова“, додека со бизнисменот Вук Мишковиќ таа се раздели поради далечината, која беше непремостлива пречка.

Фото Фејсбук/ Катарина Радивојевиќ

Актерката која пред десет години се пресели во Америка, многу подоцна ја призна својата романса со американската суперѕвезда со корени од Порторико, Бенисио дел Торо.

фото инстаграм/Бенисио дел Торо
фото инстаграм/Бенисио дел Торо

Иако уште во 2011 година, низ театарските ходници и на филмските сетови можеше да се слушне дека српската убавица е во страсна врска со актер зад кој има педесетина улоги во големите кинематографски продукции, Катарина не зборуваше за нивната врска, а приказните останаа на ниво на гласини се до пред неколку години кога за „Gloria“ потврди дека Бенисио е причината што ја напуштила Србија , сепак истакна дека ја прекинала врската кога сфатила дека не може да го оствари својот сон за создавање нормално и здраво семејство.

фото инстаграм/Бенисио дел Торо

Со оглед на безвременската убавина на Катарина Радивојевиќ, многумина се прашуваат како е можно толку убава, успешна и неизмерно талентирана актерка да нема среќа во љубовта.

Фото Фејсбук/ Катарина Радивојевиќ
Фото Фејсбук/ Катарина Радивојевиќ
Фото Фејсбук/ Катарина Радивојевиќ
Фото Фејсбук/ Катарина Радивојевиќ
Фото Фејсбук/ Катарина Радивојевиќ
Фото Фејсбук/ Катарина Радивојевиќ
Фото Фејсбук/ Катарина Радивојевиќ
Фото Фејсбук/ Катарина Радивојевиќ
Фото Фејсбук/ Катарина Радивојевиќ
Фото Фејсбук/ Катарина Радивојевиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close