Кафе муабет

,,ЗНАЕШ ДЕКА СИ ОСТАРЕЛ КОГА САМ СИ ЈА ПРАВИШ ТОРТАТА’’ – Внуката на Игор Џамбазов славеше роденден

Марија го прослави 29-тиот роденден...

 

Марија Прличкова – Нешовска  е правнука на познатиот македонски актер, Петре Прличко, кој бил прв братучед на нејзиниот прадедо, а воедно внука на нашиот познат актер и шоумен Игор Џамбазов.

Фото:Фејсбук/Марија Прличкова Нешовска

Неодамна Марија и нејзниот избраник направи убава, свадбена церемонија, а Игор беше кум.

Фото:Фејсбук/Марија Прличкова Нешовска

Љубовта , Марија и нејзиниот избраник ја озаконија на интимна церемонија за најблиските.

Фото:Фејсбук/Марија Прличкова Нешовска

„Денес ја омажив внучката…

Најдесно е зетчето Емил , до него невевчето, Марија.

Плус Искра и јас, двете старосватици…

Деца, да сте среќни, вљубени, здрави и бериќетни!!!

Подарокот е од Илина Арсова , и ни фалеше многу…“ – напиша Игор на Фејсбук

Фото:Фејсбук/Марија Прличкова Нешовска

Невестата беше облечена во нежен елегантен фустан во беж нијанса.

Фото:Фејсбук/Марија Прличкова Нешовска

Марија неодамна го прослави нејзиниот роденден.

  Фото:Фејсбук/Марија Прличкова Нешовска

Таа  наполни 29 години, а како што самата се пофали роденденската торта е нејзино дело.

Фото:Фејсбук/Марија Прличкова Нешовска

,,Знаеш дека си остарел кога сам си ја правиш тортата’’ – напиша Прличкова на Фејсбук.

Фото:Фејсбук/Марија Прличкова Нешовска

Среќен роденден Марија!

Фото:Фејсбук/Марија Прличкова Нешовска

 

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close