Новости

Злата Петровиќ открива каква е состојбата на Хасан Дудиќ: Одеднаш му се слоши,синот го однесе во болница- се опоравува од Ковид-19!

Злата дури и заплакала кога разговарале а тој ја тешел...

Вчера во јавноста одекна веста дека поради компликации и влошување на состојбата со коронавирусот, итно бил хоспитализиран  Хасан Дудиќ се огласи и неговата поранешна сопруга, пејачката Злата Петровиќ.

Таа за ekskluziva.ba сподели информации кои ги интересираат сите …

ftoo instagram

– Многу луѓе ми се јавија, дури и Вера Матовиќ, не можам да стигнам ништо, само разговарав со него, добро е, одлично е, сè се случило во текот на ноќта. Повраќал, веќе неколку дена има корона вирус, поблаги симптоми, температура околу 37, 4. Сепак, во текот на ноќта ситуацијата се влошила. Не ни знаев, кога станав разговарав со син ми и го прашав што не е во ред со татко му.  Син ми ми рече дека не сакал да ме буди доцна во ноќта за да не се нервирам и ми рече дека го сместиле во болница. Сега е добро, прима инфузија и е на кислород, подобар е, ги прегледаа неговите бели дробови и засега сè е одлично и се надеваме на најдобар исход – рече Злата, додавајќи дека го молела да го посети, но тој одбил:

foto .stars.rs/

– Сакав да одам на посета, но Мики зеде се што му требаше во текот на ноќта, и тој не ме пушти да дојдам, го молев барем за ручек да му донесам нешто. Ми рече дека не сака дурни ниту преку прозорец да го гледам, туку да дојдам утре. Син ми не спиеше цела ноќ, па сега малку одмара, затоа јас воопшто не бев во тек. Дај Боже, сè да биде како што треба, тој зборува нормално сега, сè ќе биде супер, тој дури и ме тешеше затоа што почнав да плачам, и ме смири велејќи дека сè е во ред – рече Злата.


Инаку Злата зад себе има два брака, овој со Хасан Дудиќ, и со водителот Зоран Пејиќ- Пеја.
Имено пејачката во една прилика раскажа за своето болно минато и откри дека била принудена од своите родители на 14-годишна возраст да се омажи за момче кое таа не го сакаше.

„Кај нас женските деца не го продолжуваат образованието. Тие или стапуваат во брак или остануваат дома за да работат. Не продаваа за пари, ова се сега обичаите на свадбите на Ромите во Италија или Париз. Во мое време, богатите избираа вредни девојки. Кога родителите на тоа момче ме видоа како чистам, мијам, работам, ме одбраа да бидам сопруга на нивниот син. Никој ништо не ме праша! Но, јас не се спротивставив, знаев дека мора да биде така. Јас бев лута на животот. Плачев три месеци, иако мојот сопруг, чие име не сакам да го споменувам, беше неверојатно убаво и добро момче “, изјави Злата.

Таа се разведе на 16 години, но беше бремена, па ја молеше нејзината мајка да и дозволи да абoртира:

„Бев во четвртиот месец, мојот стомак веќе почнуваше да расте. По десет дена молење, успеав да ја убедам мајка ми да абoртирам. Бог да ми прости, тоа е мојот најголем грев што го носам со децении. Но, никој не сакаше да ми направи абoртус затоа што детето веќе беше живо во мојот стомак. Тешко можев да најдам лекар кој ќе се согласи да ми го стори тоа без страв дека ќе го уaпсат, бидејќи тоа беше незаконско.

Не размислував за покајание, бидејќи беше во мојата глава да се ослободам од детето и да го симнам товарот од грб. Ме расекоа жива кога ми го вадеа бебето. Се качив во автобусот со мајка ми за Белград, а потоа заминав за Милорче, местото каде што имав настап истиот ден “, рече Злата.

Фолкерка Злата Петровиќ има два сина од два брака, а првиот го доби на 18 години, заедно со нејзиниот колега Хасан Дудиќ, додека другиот е Јован кој го доби со водителот Зоран Пејиќ Пеја.

Пејачката секогаш истакнува дека е горда што ги одвела синовите на вистинскиот пат.

фото ekskluziva.ba/

Мики Дудиќ, кој го доби во бракот со Хасан исто така е многу успешен и тој е дел од естрадата, за разлика од неговиот полубрат Јован кого не го интересира јавниот живот.

Мики е клавијатурист и свири со бројни познати ѕвезди на настапите, а важи за еден од најдобрите во она што го работи.

фото ekskluziva.ba/

Талентиран е и за пеење, но тоа не го интересира иако неговиот татко Хасан повеќе пати зборуваше дека би сакал неговиот наследник да сними плоча и да тргне по стапките на неговите родители.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close