Кафе муабет

ЗЛАТА ПЕТРОВИЌ НАПРАВИЛА СКАНДАЛ ВО БУДВА: Се туркала со жени, не сакала да плати 15 € за лежалка

Сакала да добие лежалка по секоја цена...

Пејачката Злата Петровиќ моментално летува во Будва каде предизвика скандал на плажа бидејќи барала да добие лежалка иако немало место.

фото инстаграм/Злата Петровиќ

Како една од најпознатите пејачки во регионот, Злата сметала дека во секое време мора да има лежалка за неа, или доколку се зафатени да се направи отстапка.

фото инстаграм/Злата Петровиќ

Злата летува во Будва и со оглед на тоа што пристигна на плажата кога веќе беше исполнет целиот капацитет на лежалки, избра да се избори за своето место.

фото инстаграм/Злата Петровиќ

Се удираше со лактите со жените во толпата, а потоа и пречеше што лежалката чини 15 евра, што во моментов е најевтиниот комплет на црногорското приморје.

фото инстаграм/Злата Петровиќ

Поради ваквата ситуација околу пејачката се собрале многу луѓе кои со неверување го следеле нејзиното однесување, а еден маж шокиран дури и ја ставил раката на усните.

фото инстаграм/Злата Петровиќ

Злата им објаснуваше на жените околу неа зошто мора да го заземе тоа место и како не може да поверува дека нема лежалки за неа.

фото инстаграм/Злата Петровиќ

Злата повторно се мажи?

Изминатиот период Злата Петровиќ беше зафатена со реновирање на станот во кој живее а со овој чекор заинтригира многумина па почнаа да кружат и гласини дека таа повторно ќе се мажи.

фото инстаграм/Злата Петровиќ

Злата реши да проговори на оваа тема а нејзините искрени одговори ги насмеа и воодушевија сите.

фото инстаграм/Злата Петровиќ

– Секогаш носам бела комбинација и луѓето мислат дека треба да има свадба. Значи никогаш не се знае. Можеби е така. Но, „нема ништо мајко од твојата радост“. Нема свадба, уживам во слободата – низ смеа изјави Злата Петровиќ.

фото инстаграм/Злата Петровиќ

Нејзините колеги за неа велат дека „не се менува како споменик во парк“.

фото инстаграм/Злата Петровиќ

Во една прилика Злата призна дека знае да се опие во моменти кога нејзиниот наследник се дружи со пријателите дома, а се започнало кога седнале само да наздрават со чашка ракија.

Фото Инстаграм/Јован Пејиќ

– Еднаш се опијанив со син ми дома. Имаше некое друштво, ми понудија чашка да се напијам со нив, си направивме муабет и толку. На крајот пукнав! Прекрасно си поминавме, тие на крајот отидоа во градот, а јас останав. Подобро да пијат пред мене за да видам како се однесуваат, отколку некаде да се кријат. Секако дека не се проблематични, тоа е најважно – изјавила пејачката.

фото принтскрин

-Јован го проверував кога беше помал, после тоа не. Нон стоп се прашував каде е, со кого е и што прави. Знаев дека му се јавував неколку пати во текот на вечерта. Ме обвини за тоа, рече дека сум досадна, но подобро е отколку да не можам да спијам мирно додека не дојде дома. Тој сега е свој човек. Застана на нозе и веќе ги немам тие проблеми – вели пејачката.

Фото Инстаграм/принтскрин

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close