Кафе муабет

Злата Петровиќ конечно проговори за тајната врска на нејзиниот син со Наташа Родиќ

Само нека се пишува за љубовта, јас сум за луѓето да се сакаат ...

Најстарата сестра на Родиќ, Наташа, со својата објава на социјалната мрежа Инстаграм повторно ја разгоре приказната за нејзината тајна врска со Јован Пејиќ, синот на водителот Зоран Пејиќ- Пеја и популарната пејачка Злата Петровиќ.

Фото: Инстаграм/ Наташа Родиќ
Фото: Инстаграм/ Наташа Родиќ
Фото: Инстаграм/ Наташа Родиќ

Имено, откако синот на Злата даде изјава и индиректно потврди дека е во врска со Родиќ, и неговата мајка, Злата, имаше што да каже.

фото ekskluziva.ba/
Фото Инстаграм/Јован Пејиќ

– Фала ти Боже што се пишува за љубовта за да можете да ми се јавите по тој повод. Кога станувам, не можам ниту да го отворам телефонот повеќе бидејќи само лоши работи се случуваат. Се плашам од она што можам да го прочитам … За жал, толку многу луѓе почи-наа, се разболија, се случија толку лоши и грди работи што не погодија сите, бидејќи ние сме луѓе од крв и месо. Само нека се пишува за љубовта, јас сум за луѓето да се сакаат – рече пејачката и додаде:

Фото Инстаграм/Јован Пејиќ
фото архива
Фото Принтскрин

– Со кого и да е во врска мојот син, јас сум мајка која ќе го поддржува, секогаш ќе ги поддржувам моите деца на нивниот пат. Колку што знам, можеби децата се сакаат и се гледаат во тајност. Не знам, немам поим. Би била среќна да е така, Наташа е многу добра девојка, Јован е добар дечко, затоа… Нема ништо поубаво во животот отколку да ги сакаш луѓето. Ако децата се сакаат, нека се сакаат не знам, јас ги поддржувам сите љубови на овој свет, а најмногу изборот на моите деца – заврши Злата.

Фото Инстаграм/Јован Пејиќ
Фото Инстаграм/Јован Пејиќ

Пред извесно време Наташа истакна дека не планира да стапне на лудиот камен и дека такви работи не можат однапред да се планираат.

Фото: Инстаграм/ Наташа Родиќ
фото инстаграм/Наташа Родиќ
фото инстаграм/Наташа Родиќ

– Тоа е нешто што не може да се планира – смета Родиќ.
Таа прозборе и за врската со Јован Пејиќ.

фото инстаграм/Наташа Родиќ
фото инстаграм/Наташа Родиќ

– Јас и Јован никогаш немавме ништо повеќе од пријателство – откри сестрата на Бојана и Богдана.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close