Кафе муабет

Злата му забрани на синот да се гледа со сестрата на Бојана и Богдана: Таа е Родиќ, НЕ е за тебе!

Злата и Пеја се горди на него, бидејќи не е проблематичен и работи  во една спортска продавница за да има џепарлак за себе...

Пејачката Злата Петровиќ му забрани на нејзиниот син Јован Пејиќ да влезе во врска со Наташа Родиќ, сестрата на Бојана и Богдана која остана вистинска енигма, бидејќи смета дека тие не се на исто ниво.

Фото Инстаграм/Јован Пејиќ

Пред една година се појавија гласини за врската помеѓу синот на Злата, Јован и Наташа Родиќ, но како што тврди извор близок на Јован, таму не се случи ништо повеќе од флерт.

Фото Инстаграм/Јован Пејиќ
Фото Инстаграм/Јован Пејиќ
Фото Инстаграм/Јован Пејиќ
фото ekskluziva.ba/

Меѓутоа, меѓу нив повторно се роди искра кога се сретнаа на прославата на раѓањето на синот на Бојана Родиќ и Мирко Шијан.

Фото: Инстаграм/ Наташа Родиќ
фото инстаграм/Наташа Родиќ
фото инстаграм/Наташа Родиќ
Фото Инстаграм/принтскрин

Сепак, Злата одлучи да го попречи патот и да пресече уште на почетокот:

Фото: Инстаграм/ Наташа Родиќ

Злата нема ништо против таа девојка, напротив, таа верува дека Родиќ ги одгледале и израснале сите три ќерки на најдобар можен начин и дека секоја куќа би сакала такви снаи. Но, таа е реална жена, свесна е дека нејзиниот Јован не може да биде со Наташа. Прво, таа е девет години постара од него, тој има само 21 година, Злата мисли дека е дете и дека се уште треба да помине уште многу.

 

фото инстаграм/Наташа Родиќ

Наташа има 30 години и најверојатно бара сериозно момче. На прославата во Шијан се виде дека меѓу нив има симпатии и искри, нормално е дека на Јован му се допадна затоа што е убава девојка – вели изворот и додава:

фото инстаграм/Наташа Родиќ
Фото: Инстаграм/ Наташа Родиќ

Меѓутоа, за да избегне какви било проблеми, Злата по прославата разговараше со Јован и му објасни зошто е против Наташа!

Фото Инстаграм/Јован Пејиќ

 

„Девојка на нејзина возраст сигурно бара нешто сериозно, за што ти не си подготвен. Држи се подалеку од Наташа, таа е зрела и посериозна девојка, вие не сте ист свет, таа не е твој калибар! Но ова само му влезе од едното и му излезе од другото уво на Јован.

Инаку, Злата и Пеја се горди на него, бидејќи не е проблематичен и работи  во една спортска продавница за да има џепарлак за себе – заклучи изворот.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close