Кафе муабет

Зетот си ја отвори душата: Вељко Ражнатовиќ за прв пат откри што мисли за мајката на Богдана …

Тие имаат хармоничен однос...

Вељко Ражнатовиќ и неговата мајка Цеца имаат посебна почит кон семејството Родиќ односно кон родителите на Богдана.

Фото Инстаграм/Богдана Родиќ

Иако може да прочитаме многу шеги инспирирани од лошите односи меѓу бабата и зетот тоа не секогаш значи дека е така и во реалноста.

Тоа го докажуваат Вељко Ражнатовиќ и неговата баба Данијела Родиќ, кои имаат хармоничен однос.

фото Фејсбук/Богдана Ражнатовиќ

Вељко уште од првиот ден нашол заеднички јазик со мајката на Богдана, Данијела Родиќ, па со сопругата и синот Жељко често одат во родната куќа на Богдана во Тител.

фото Фејсбук/Богдана Ражнатовиќ

Дека и бабата го сака својот зет и знае како да му угоди, говори и тоа што му ги подготвува омилените специјалитети од Војводина, за кои Вељко Ражнатовиќ не штеди пофални зборови.

фото Фејсбук/Богдана Ражнатовиќ

И Данијела многу време поминува со внукот Жељко, сака да му угодува, а за Нова година им приреди специјално изненадување на внуците со кочии и подароци, па не е чудно што сите сакаат да се среќаваат со баба.

Фото Инстаграм/Богдана Родиќ

„Каков ресторан“, напиша Вељко во описот на фотографијата која ја сподели а на која се наоѓа специјалитетот на Данијела Родиќ.

фото инстаграм/Вељко Ражнатовиќ

Вељко Ражнатовиќ, како што потврди мајка му Цеца, отсекогаш бил повеќе приврзан за животот на село, па не е чудо што често оди во Тител.

фото архива

Вељко и Богдана извесно време живееле тука со синот Жељко, но поради деловни обврски се вратиле во главниот град.

фото Фејсбук/Богдана Ражнатовиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close