Кафе муабет

Зетот на Весна Змијанац за прв пат јавно одговори како се согласуваат со фолк дивата- ова никој не го очекуваше

Реља откри дека функционираат одлично...

Неодамна во јавноста се појави веста дека ќерката на Весна Змијанац, Нколија Јовановиќ си замнала од сермејниот дом и наводно го оставила раперот Реља Поповиќ.

ФОТО: Николија Јовановиќ / Инстаграм

Но тој се појави еден белградски настан, а по тој повод се осврна на темата за неговата сопруга Николија Јовановиќ и нејзината мајка Весна Змијанац.

ФОТО: Николија Јовановиќ / Инстаграм

– На Николија и давам совети за кариерата, иако тоа не е совет, дома зборуваме за се, па не молчиме и кога се работи за песни, спотови, ги даваме нашите коментари. Често ме слуша, понекогаш не ме слуша и тоа е тоа. Не сакам на многу луѓе да им ја пуштам песната пред да излезе, но секако дека секогаш ја пуштам за Николија. Не се случило да рече „Не ми се допаѓа оваа песна, не ја снимај“. И се допаѓаат моите песни – изјави Реља Поповиќ, а иако медиумите пишуваа дека не е во добри односи со неговата баба Весна Змијанац, Реља сега ја откри вистинската вистина.

Фото Фејсбук/Николија Јовановиќ

– Имаме одлични односи – рекол Реља.

Весна исто така неодамна се огласи по ситуацијата на аеродромот, која ги подгреа шпекулациите дека нешто не е во ред меѓу неа, нејзината ќерка Николија Јовановиќ и зетот Реља Поповиќ.

Фото Фејсбук/Николија Јовановиќ

Станува збор за тоа дека тие се однесувале како потполни странци, бидејќи со ист лет дошле во Белград, но од аеродромот заминале сосема одделно. Така Весна сама ги носела работите, без никаков контакт со ќерката и зетот.

ФОТО: Николија Јовановиќ / Инстаграм

Сепак, Змијанац посочува дека ништо не е како што изгледало.

ФОТО: Инстаграм/ Весна Змијанац

– Во авионот седевме сосема одделно- јас бев на почетокот, тие на крајот. Не ми помогнаа со работите, бидејќи имав само еден куфер, има тркала, никој не треба да ми помага во тоа. На аеродром ме чекаше пријател, а тие се возеа со такси, беа четворица, со нив беа и менаџер и диџеј… – изјавила Весна за Телеграф.рс.

ФОТО: Инстаграм/ Весна Змијанац

Змијанац истакнува дека разговарала со ќерката и зетот на аеродромот во Цирих и дека секој си тргнал по својот пат во Белград. Таа тврди дека меѓу нив се е во ред.

ФОТО: Инстаграм/ Весна Змијанац

– На аеродромот во Цирих цело време бевме заедно, разговаравме. Треба да спиеме заедно за да мислите дека се е во ред? Секако дека сме во добри односи, дека се е во ред. Како може нешто да не е во ред? – изјави пејачката.

ФОТО: Инстаграм/ Весна Змијанац

Николја пак во едно интервју призна дека како и секоја двојка и тие имаат проблеми во заедничкиот живот:

ФОТО: Николија Јовановиќ / Инстаграм

-Потребна е многу љубов и труд за да може врската да опстане. Треба да се прават компромиси, и ние тоа го правиме во нашата заедница, вели Николија.

ФОТО: Николија Јовановиќ / Инстаграм

За потсетување, пејачката Николија Јовановиќ ја роди втората ќерка пред околу една година, а таа и нејзиниот сопруг Реља Поповиќ неодамна решија да го откријат името на втората ќерка.

ФОТО: Николија Јовановиќ / Инстаграм

– Јас и Реља ја чуваме приватноста. Мојата среќа е секако голема, иако не секогаш ја споделувам со медиумите и обожавателите. Јас само ги издвојувам тие две работи. Кога би можеле да се вратиме во минатото, немаше да ви го кажеме ни името на нашата прва ќерка. Но, сега решивме целосно да ги сокриеме децата од јавноста, рече Николија во една прилика.

ФОТО: Николија Јовановиќ / Инстаграм

Иако парот решил да ја држи приватноста далеку од очите на јавноста не оди се така како што замислиле..

ФОТО: Николија Јовановиќ / Инстаграм

-Кога се занимаваш со јавен бизнис и имаш многу пријатели, а мајка ти е фолк дива, едноставно е невозможно да сокриеш некои работи, дури и да биле најличните. По речиси седум месеци ви го откриваме името на девојката. Нејзиното име е Хана – рекла Николија, пренесува Курир.рс.
Постојат неколку верзии за потеклото на името Хана, кое инаку е многу популарно и е едно од најстарите. Ако се земат предвид еврејските корени, значењето би било „милостив“, „милост“, „во милоста Божја“. Оние кои тврдат дека името е од арапско потекло велат дека тоа значи „паметен“, „надарен“, „полн со знаење“, „оној кој носи среќа“, „предвесник на радоста“. Во древната персиска култура, Хана би се толкувала како „царица“, „владетел“ или „возвишена“…

ФОТО: Николија Јовановиќ / Инстаграм

Инаку, Реља и Николија својата прва ќерка ја нарекоа Реа.

ФОТО: Николија Јовановиќ / Инстаграм
ФОТО: Николија Јовановиќ / Инстаграм
ФОТО: Николија Јовановиќ / Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close