Кафе муабет

Здравко Чолиќ ги има најубавите ќерки на естрадата: Погледнете во какви убавици пораснаа Уна и Лара

Мамат воздишки...

Постарата ќерка на балканскиот шармер, Здравко Чолиќ, Уна и е исклучително позната на јавноста, но затоа пак помалата Лара немаме можност толку често да ја гледаме.

фото инстаграм/Уна Чолиќ

Уна на Инстаграм има повеќе од 40.000 следбеници а таа секојдневно привлекува внимание со својот изглед и убавина.

фото Инстаграм/Уна Чолиќ

Иако Лара не е толку активна на социјалните мрежи, таа е исклучително убава и привлечна како и нејзината сестра.

фото Инстаграм/Уна Чолиќ

На профилот на Инстаграм нема многу фотографии, а иако ужива во луксуз, не сака премногу да се експонира.

фото инстаграм/Лара Чолиќ

Од она што може да се забележи на фотографиите е дека таа многу потсетува на постарата сестра.

Да потсетиме, Здравко Чолиќ се ожени со Александра во 2001 година, а нивните две ќерки се круна на нивната љубов.

фото Инстаграм/Уна Чолиќ

Пејачот во неколку наврати откри дека многу е приврзан за своите ќерки Уна и Лара и дека знае да биде попустлив бидејќи е слаб на нив.

ФОТО: Здравко Чолиќ / Инстаграм

Чолиќ вели дека сопругата секогаш го критикува бидејќи не е доволно присутен во воспитувањето и дека тоа го прифаќа како критика, но дека сепак се грижи. Откри и дека е многу понежен кон ќерките отколку сопругата, пренесуваат хрватските медиуми.

ФОТО: Здравко Чолиќ / Инстаграм

– Па, тие ме сакаат и ме слушаат, можам да кажам. Мама мораат, но јас сум секогаш малку сомнителен… секогаш сум малку попопустлив, тато е секогаш малку подарежлив, но секако, се грижам, како што се грижат сите татковци, сепак, секој има своја работа, така што поинаку можете да ги гледате работите кога децата ќе пораснат, понекогаш се чудиш како сето тоа се случува преку ноќ, па засега е тоа што е, ја прифаќам секоја критика, но загрижен сум, тоа е најважно – рече Чолиќ.

ФОТО: Здравко Чолиќ / Инстаграм

– Тешко е да се бориш со медиумите, иако немам лоши искуства со медиумите, не сум во некој голем проблем, понекогаш знае да биде малку зајадливо па не можеш ништо да направиш, но кога се децата во прашање тогаш можеби малку реагираш и така натаму. Не се криви што татко им се занимава со јавна работа, па секогаш се „ќерки на Здравко Чолиќ…“ додека не напреднат уште малку, додека не пораснат. Така што таму мора да реагирате, а на останатото навикнав, нема ништо што може да ме исфрли од колосек- призна Чолиќ.

ФОТО: Здравко Чолиќ / Инстаграм

Во продолжение уште неколку фотографии од помалата ќерка на Чола која порасна во вистинска убавица…

ФОТО: Здравко Чолиќ / Инстаграм
ФОТО: Здравко Чолиќ / Инстаграм
ФОТО: Здравко Чолиќ / Инстаграм
ФОТО: Здравко Чолиќ / Инстаграм
ФОТО: Здравко Чолиќ / Инстаграм
ФОТО: Здравко Чолиќ / Инстаграм
ФОТО: Здравко Чолиќ / Инстаграм
ФОТО: Здравко Чолиќ / Инстаграм
ФОТО: Здравко Чолиќ / Инстаграм
ФОТО: Здравко Чолиќ / Инстаграм

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close