Кафе муабет

ЗГОДНИТЕ “УРАГАНКИ” ЗЕМАА 30.000 ЕВРА ЗА ЕДЕН НАСТАП- По нив пратил и приватен авион, овој бизнисмен искеширал цело богатство за нив!

Пееле на приватна забава...

Членките на групата „Ураган“ Ивана Николиќ, Сања Вучиќ и Ксенија Кнежевиќ добија 30.000 евра за да пеат на прослава за полнолетство.

Фото Инстаграм/ hurricane_official

Според Информер, бизнисмен од Австрија Зоран Калабиќ испратил приватен авион да ги земе ’ураганките’ за да настапат на прославата на 18-тиот роденден на неговата ќерка.

Фото Инстаграм/ hurricane_official

-Ивана, Сања и Ксенија имаа закажан настап во Пореч токму таа вечер кога имаше роденден во Виена, па бизнисменот испрати приватен авион да ги земе! Сите три биле воодушевени и веднаш ја прифатиле понудата, цело време снимале и пееле во авион. За час и половина заработиле 30.000 евра во Виена – вели извор близок до членовите на групата „Ураган“ и открива како дошле до оваа необична понуда:

Фото Инстаграм/ hurricane_official

-Тој бизнисмен не ги познавал, но и ја исполнил желбата на својата ќерка која побарала на нејзиниот 18 роденден да и пеат „Ураган“. Славеничката беше пресреќна, како и гостите кои им дадоа добар бакшиш на девојките.

Фото Инстаграм/ hurricane_official

Како што открива соговорникот, на „Ураганките“, но и на гостите им било забрането да објавуваат фотографии на социјалните мрежи.

Фото Инстаграм/ hurricane_official

На забавата имало околу 50 луѓе, главно деца на успешни бизнисмени. Никој не смеел да прикачува фотографии на Инстаграм бидејќи тоа било барање на славеничката – вели изворот.

Фото Инстаграм/ hurricane_official

Девојките од групата после забавата преноќиле во Виена, а утредента решиле да ги „потрошат“ парите што ги заработиле во Ница и Монако!

Фото Инстаграм/ hurricane_official

– Имаа пет слободни денови и решија сите пари што ги зеле на таа прослава за 18-от роденден да ги потрошат на патување. Прво ги посетија клубовите во Ница, а потоа заминаа во Монако. Ми рекоа дека одлично се забавуваат и дека воопшто не им е жал што ги потрошиле речиси сите пари – вели изворот.

Фото Инстаграм/ hurricane_official

-Бевме на приватна забава и затоа не сакаме да откриваме детали. Можеме само да ви кажеме дека одлично си поминавме. Ни беше убаво, атмосферата на забавата беше одлична. Сега сме во Франција приватно, бидејќи имаме неколку слободни денови и штом се вратиме ќе продолжиме да настапуваме и да промовираме нови песни – велат Ивана, Ксенија и Сања.

Фото Инстаграм/ hurricane_official

Да потсетиме, Ивана Николиќ, Ксенија Кнежевиќ и Сања Вучиќ неодамна ја информираа јавноста дека заедно ќе настапуваат до септември, а групата „Ураган“ ќе се распадне.

Фото Инстаграм/ hurricane_official

– Ни треба одмор, ова не е маркетиншки трик, можеби некогаш ќе има реунион, но ќе видиме. Сега се брзаме, мене ме чека мајка ми, а не дечкото – рекоа неодамна девојките од групата за емисијата „Премиер-викенд специјал“.

Фото Инстаграм/ hurricane_official
Фото Инстаграм/ Сања Вучковиќ
Фото Инстаграм/ Сања Вучковиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close