Кафе муабет

За прв пат во јавноста: Ова е свекрвата на Јелена Карлеуша!

Таа мисли се најдобро за својата снаа, и и дава бескрајна поддршка...

Познато е дека Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ се омилена тема во медиумите.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша
фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

Речиси и да нема ден а да не се пишува за се она што се случува во нивниот дом, какви се односите зад четири sида и дали нивниот брак се уште е на ѕврсти нозе.  Токму од овие причини, многумина се прашуваат како на сите овие написи во весниците реагира мајката на Душко, Николета Тошиќ која е скромна, повлечена жена која најмногу го цени својот мир.

Фото Инстаграм /Душко Тошиќ

Мајката на Душко Тошиќ избра да не се пресели од Орловат, каде живееше мирно со сопругот и одгледа две деца, и покрај големата популарност и богатство на нејзиниот син. Сепак, дури и во мал град во близина на Зрењанин, сите знаат дека нејзината снаа е Јелена Карлеуша, а што навистина мисли Николета за неа и по тринаесет години брак, во јавноста не е познато.

Фото Инстаграм /Душко Тошиќ
Фото Инстаграм /Душко Тошиќ
Фото Инстаграм /Душко Тошиќ
фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

Сепак, она што малкумина го знаат е дека Јелена деновите по смр-тта на нејзината мајка, кога Душко отсуствуваше поради деловни обврски, ги помина во куќата на свекрвата, како и дека  и била огромна поддршка кога нејзиниот сопруг Милорад почи-нал.

Фото Инстаграм /Душко Тошиќ

Фактот што Николета Тошиќ избра да го живее животот на мало место во близина на Зрењанин, а што помалку се меша во бракот на нејзиниот син и во други приватни одлуки, не значи дека има лошо мислење за Јелена. Напротив, таа мисли се најдобро за својата снаа, и дава бескрајна поддршка и со нетрпение ја очекува секоја средба и се радува на семејните собири каде доаѓа и сестрата на Душко Катарина.

Фото Инстаграм/ Кatarinatp81

Инаку Катарина, не се појавува често во јавност, но за неа често се пишува. Се шпекулираше за односот со Карлеуша, но малкумина ја знаат вистината.

Покрај Јелена Карлеуша и неговите ќерки Ника и Атина, во срцето на Душко Тошиќ, посебно место зазема и друга жена, а тоа е токму неговата сестра Катарина.

Фото Инстаграм /Душко Тошиќ
Фото Инстаграм /Душко Тошиќ
Фото Инстаграм/ Кatarinatp81

Катарина, за која јавноста знае многу малку, често е присутна во домот на Карлеуша и Тошиќ, и има прекрасна врска со нејзината снаа Јелена. Семејствата честопати одат на патување заедно, каде што уживаат во луксузни патувања, но и добра, заедничка забава.

Фото Инстаграм/ Кatarinatp81

Катарина има две деца и сопруга на која е многу посветена. Сестрата на Душко Тошиќ направи свадба од бајките а ни помалку ни повеќе свадбата ја организираше Јелена, која целото внимание го посвети на тоа овој ден да биде посебен за Катарина.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша
фото инстаграм/ Јелена Карлеуша
фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

Таа е прекрасна тетка на Атина и Ника, и уште од сега може да се забележи дека помалата наследничка на Тошиќ личи на својата тетка.

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close