Кафе муабет

ЗА НЕА ЧОЛА ОТПЕА ЕДНА ОД НАЈУБАВИТЕ ПЕСНИ: Погледнете како таа изгледа денес!

Чола во интервју откри дека само една песна од оние во кои се споменуваат женски миња е всушност посветена на жена од вистинскиот живот...

Пејачот Здравко Чолиќ важи за еден од најголемите заводници на Балканот, а неговите хитови се омилени на сите генерации.

ФОТО: Здравко Чолиќ / Инстаграм

Тој отпеа многу песни во кои се споменуваат женски имиња. „Ајде, ајде Јасмина“, „Есма“, „Една зима со Кристина“, „Рушка“, „Ја викав Емили“, но само една песна е посветена на вистинска жена.

Чола во интервју откри дека само една песна од оние во кои се споменуваат женски миња е всушност посветена на жена од вистинскиот живот.

ФОТО: Здравко Чолиќ / Инстаграм
ФОТО: Здравко Чолиќ / Инстаграм

– Ниту една песна не е за вистинска жена, освен Кристина – откри Здравко за „Glossy“, а потоа објасни за која Кристина станува збор.

– Корнелија Ковач ја посвети таа песна на својата ќерка – посочи Чолиќ.

фото архива

Инаку Здравко Чолиќ и неговата сопруга Александра се во брак повеќе од две децении.

ФОТО: Здравко Чолиќ / Инстаграм

Тие првата ќерка Уна ја добија во 2001 година, а во 2006 се роди и нивната ќерка Лара.

Љубовниот живот на најголемиот заводник на Балканот пред неговиот брак со неа беше навистина бурен, а според многумина кои се дружеа со него кога тој беше на врвот од кариерата, жените буквално се фрлале пред неговите нозе, му се појавувале во хотелските соби, а гpaдницитe што ги добивал на концертите веќе одамна престанал да ги брои.

ФОТО: Здравко Чолиќ / Инстаграм
ФОТО: Здравко Чолиќ / Инстаграм

Познатиот пејач пред медиумите откри како ја изгубил невиноста, но досега никогаш не зборувал за неговата прва љубов. Сепак, деталите од нивниот однос ги откри таа самата, која во едно нејзино интервју раскажа како се вљубиле како млади додека живееле во Сараево.

ФОТО: Здравко Чолиќ / Инстаграм

Секогаш ќе биде дел од моето срце кој е резервиран за него – изјави Јасна во една телевизиска емисија.

Во времето кога се забавуваше со Чола, таа беше една од најубавите девојки во Сараево, а публиката низ целиот регион денес ја познаваат како ѕвезда од филмовите „На пат“, „Грбавица“, „Нафака“, но и „Во земјата на крвта и медот“. во режија на Анџелина Џоли.

Фото: Фејсбук/ Јасна Омела Бери
Фото: Фејсбук/ Јасна Омела Бери

„По војната прв пат се сретнавме во Белград, тоа беше многу емотивна средба која никогаш нема да ја заборавам. Тој е фасцинантен човек и успешно ја одржува својата харизма дури и денес. Пред сè, тој е добар човек. Чола ми ја посвети песната „Ноќ ми те дугује’ која сам ја напиша“ изјави Јасна.

Не можам да кажам дека се забавувавме или дека бевме во врска. Тоа е посебна врска, која продолжува и денес.

ФОТО: Здравко Чолиќ / Инстаграм
ФОТО: Здравко Чолиќ / Инстаграм
ФОТО: Здравко Чолиќ / Инстаграм

„Сè уште е љубов која што не можете да ја помилувате и да ја држите за раце. Здравко секогаш ќе остане сечиј и ничиј“ – вели неговата поранешна љубов, која сè уште негува силни емоции кон популарниот пејач.

 

ФОТО: Здравко Чолиќ / Инстаграм
ФОТО: Здравко Чолиќ / Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close