Кафе муабет

ЗА НЕА ЗБОРУВА ЦЕЛ ХОЛИВУД: Актерката имаше над 100 килограми, се откажа од само две состојки и сега е вистинска “БOMБА”!

Ребел реши да живее здраво...

Нема кој не ја познава актерката која важи за една од најголемите бунтовнички, Вилсон, ѕвездата на бројни комедии.

Актерката дефинитивно ќе ја памети годината што остана зад нас како нејзина „година на здравјето“! Во моментот кога целиот свет беше посветен на борбата против пандемијата, таа сфати дека има повеќе од 100 килограми и реши да ги „пресече“ нездравите навики!

Бунтовничката (40) во текот на 2020 година, целосно се трансформираше. Во едно интервју, таа исто така рече дека луѓето сега се однесуваат поинаку со неа.

“Кога сте покрупни, понекогаш тие дури и не ве загледуваат двапати кога ќе ве поминат покрај вас. И одеднаш сега луѓето нудат да ми ја отворат вратата, да ми ги земат торбите од продавницата до автомобилот …. Јас навистина се прашував , дали на сите им се допаѓа ова поинаку? се случува секој ден “, рече таа.

Бунтовничката рече дека научила да практикува „свесна“ диета, односно да размислува за секој оброк и закуска. Порано внесувала по 3.000 калории на ден.

Претежно беа јаглехидрати затоа што ги сакам, но бидејќи беа јаглехидрати, јас всушност постојано бев гладна. Мојот начин да се справам со стресот беше да јадам крофни”, рече таа.

Актерката изјави дека сакала да замрзне јајце клетки за да може да стане мајка, па затоа „се погледнала во огледало и решила да живее поздраво“. Сепак, се чини дека планот ќе почека уште малку затоа што претходниот викенд објави дека раскинала долга врска со богаташот Џејкоб Буш.

Бунтовничката веќе не јаде шеќер и брза храна, а како изгледа по трансформацијата, погледнете…

Разликата е очигледна зарем не?

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close