MAMA

За момент заборавија на „несовршеностите“: Оваа Русинка има магични раце (ГАЛЕРИЈА)

Ова се магичните трансфорамции на Гоар Аветисјан ќе ве остават без зборови

Големата популарност на социјалните мрежи им овозможи на голем број уметници, шминкери, стилисти од целиот свет со гордост да ги споделуваат трансформациите на нивните модели.

Мејкап артистка од Русија со помош на шминка разубавува бројни жени со „несовршености“ на лицето.Ова се магичните трансфорамции на Гоар Аветисјан ќе ве остават без зборови.

Меѓу фотографиите кои често се наоѓаат во прилозите за чудесната моќ на шминката се оние на една бабичка која има 83 години.

Ливиа Мулац, благодарение на својот внук стана популарна преку ноќ. Чај Флего со своите вешти раце успеа да направи неверојатан трансформација на своајта баба која стана славана и се појави на голем број  странски портали .

Сите сакаме да имаме убава и чиста кожа, но за жал многу девојки и жени се соочуваат со големи проблеми во постигнувањето на саканиот изглед.

Нечистата кожа со акни и митесери карактеристична за тинејџерските години е проблем со кој многумина мораат да се справуваат и долги години потоа и да се жалат дека лицето им е како на тинејџер во пубертет, а веќе одамна се возрасни. За разрешување на овој проблем потребна е борба на многу полиња, од утврдување на причините за нечистата кожа и соодветно лекување доколку има потреба, правилна исхрана, хигиена, и секако, избор на вистинските средства за нега на кожата.

Избегнувајте јаки хемиски средства кои уште толку можат да ја влошат состојбата на кожата и обидете се во прв ред да го решите проблемот со природни средства кои докажано делуваат. Овде ви ги приложуваме најефикасните маски за лице против акни и мозолчиња и маски за стеснување на порите кои можете сами да ги направите дома, а кои даваат одлични резултати. Пробајте и уверете се сами!

Маска против проширени пори со аспирин

Изгмечете 2 таблети аспирин да добиете прав и измешајте го со 3 лажици сурутка или кисело млеко, па додадете половина лажица сок од лимон. Маската се нанесува на кожа исчистена со природен лосион за лице и се остава да делува 20 минути а потоа се мие со ладна вода.

Маска со цимет и мед

Измешајте 5 лажици мед со 2 лажици цимет, додадете и една лажица мускатно оревче и сок од еден лимон. Медот и мускатното оревче делуваат како природни антибиотици кои се борат против воспалителните процеси, циметот е одличен за пилинг на кожата, а лимонот е силен антиоксиданс. Маската може да ја држите на лицето околу половина час и подолго, бидејќи сите состојки се природни. Повторувајте ја постапката еднаш неделно и за брзо време ќе ги видите резултатите.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close