Дом и семејство

ЗАЕДНО СМЕ ПОСИЛНИ: Тања Савиќ замина на одмор- еве во чија прегратка ужива сега пејачката

Ужива заедно со синовите...

Пејачката Тања Савиќ конечно може да здивне откако помина низ агонија која и ја приреди нејзиниот сега веќе поранешен сопруг Душан Јованчевиќ.

фото Инстаграм/Тања Савиќ

По тешката битка за старателство, компликациите околу враќањето на децата во Србија и периодот на приспособување, Тања решила да отпатува со синовите на краток одмор.

фото Инстаграм/Тања Савиќ

Имено, пејачката одмара со синовите на море, од каде речиси секојдневно ги информира своите следбеници за тоа како го поминува времето и во каков луксуз ужива.

фото Инстаграм/Тања Савиќ

Покрај луксузот кој ја опкружува, Тања се пофали и со својата фигура која ја доведе до совршенство, а нејзината фотографија во црн костим за капење за кратко време собра голем број лајкови и коментари.

фото Инстаграм/Тања Савиќ
фото Инстаграм/Тања Савиќ
фото Инстаграм/Тања Савиќ
фото Инстаграм/Тања Савиќ

Сепак, лавина од најискрени емоции предизвика фотографијата на Тања, на која пејачката силно ги прегрнува своите синови.

фото Инстаграм/Тања Савиќ

– Заедно сме посилни – напишала Тања под фотографијата со своите најмили.

фото Инстаграм/Тања Савиќ

Побарала помош од гатач…

Тања често посетува манастири и споделува фотографии секогаш кога оди во светилиште, меѓутоа пејачката неодамна посетила и еден гатач.

фото инстаграм/Тања Савиќ

Според извор кој бил на лице место, Тања кај гатачот кој гледа на карти дошла со помлад маж и девојка. Таа во Краљево останала околу час и половина, а со насмевка ја напуштила куќата на гатачот.

фото Инстаграм/Тања Савиќ

„Тој човек има околу 70 години и гледа на карти, но ако сакате да го прашате конкретно за некоја личност, пожелно е да донесете слика или работи од личноста за која прашувате. Нема закажување термин, ниту има тарифа даваш колку пари мислиш дека треба. Се наоѓа во населба во Краљево, а куќата му е на ридски пат, подигната, не оградена и стара, неодамна бев кај него, земав другарка која дојде од Белград, четврток беше, отидовме многу рано за да ја избегнеме гужвата. Стоев пред куќата кога застана сива кола и видов две девојки и еден помлад маж. Дечкото ме праша дали тоа беше куќа на гатачот и јас потврдив дека внатре веќе има некој. Кога го свртев вниманието кон девојките видов дека една од нив е Тања Савиќ. Мислам дека веднаш сфати дека ја препознав, па таа го фати за рака и набрзина влезе во куќата.Таа носеше чанта и слика во раката, подоцна другарка која беше внатре ми кажа дека тоа било слика од тој градоначалникот Драшко Станивуковиќ, веројатно прашала што ќе биде со него“, вели изворот и додава:

фото Инстаграм/Тања Савиќ

“Тања остана околу час и половина, си замина со насмевка, па верувам дека и се допадна се што и кажа јасновидецот. Тој навистина не греши и многу луѓе го посетуваат. Тања не е првата позната личност која отишла кај него. Носеше и некоја ќеса со амајлии, веројатно за љубов, пари, здравје, полна беше ќесата“, заклучува изворот.

фото Инстаграм/Тања Савиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close