Кафе муабет

Жика е емотивен, син ми е борбен на мене! Дајана Пауновиќ, поранешната на познатиот водител си ја отвори душата (ФОТО)

Одлично се согласува со првиот син на Жика...

Година и пол Дајана Пауновиќ е на чело на фондацијата именувана по неа.

ФОТО: Дајана Пауновиќ / Инстаграм

Секојдневно е на терен, во директен контакт со загрозените на кои им е потребна помош, а покрај тешките околности со кои секојдневно се соочува особено на северот на Косово, таа тврди дека е исклучително професионално исполнета, бидејќи помагањето на другите е нејзино најголемо задоволство.

ФОТО: Дајана Пауновиќ / Инстаграм

Со својот тим таа неодамна организираше доделување на ордени за жени кои родиле три и повеќе деца во криптата на црквата Свети Сава.

фото Ata Images

Меѓу многубројните гости на настанот присуствуваше и синот на Дајана Пауновиќ, Душан Јакшиќ.

ФОТО: Дајана Пауновиќ / Инстаграм

Поранешната сопруга на Жика Јакшиќ е особено горда на доделувањето на орденот, поддржано од државните функционери и медиумите, а истакна дека е задоволна и среќна од резултатот кој го постигнале таа и нејзините колеги изминатава година и половина.

ФОТО: Дајана Пауновиќ / Инстаграм

Со насмевка на лицето за Стори.рс, поранешната водителка проговори за својот наследник, горда што станува прекрасно момче, воспитано и сестрано.

За Душан вели дека благодарение на нејзината голема фамилија не го чувствува нејзиното отсуство, но му ветила дека ќе патуваат онаму каде што тој сака по завршувањето на сите обврски.

ФОТО: Дајана Пауновиќ / Инстаграм

-Негова желба беше Шпанија, Париз исто така буди емоции кај нас, ние живееме на релагија Париз-Србија, јас таму имам поголема сигурност да го оставам да се движи сам отколку тука бидејќи од мал е таму. Јас сакам пасивен одмор, но со него тоа не е возможно. Тој сака да патува и сам, на пример кога одиме во Парис и сега во Барселона, бевме сами бидејќи тоа се некои наши моменти кога правиме посебна конекција меѓу нас. Тој е вистински маж, заштитнички е настроен кон мене. Не го велам тоа бидејќи е мој син, но сето тоа што сум сонувала каков син би сакала да имам, тоа е навистина тој. Неверојатен е јас се заљубувам во него од ден во ден. Има особини и од мене и од мојот поранешен сопруг, но некако е борбен и одлучен на мене, Жика е голем емотивец, отколку што сум јас а Душан е риба во хороскоп, тој гледа само него да му биде добро. Многу е снаодлив што во суштина не е лошо. Сепак тој е мајкин единец и на него посебно обрнувам внимание и премногу сум осетлива кога е тој во прашање, истакна таа.

ФОТО: Дајана Пауновиќ / Инстаграм

Она што е интересно е дека Жика Јакшиќ од првиот брак го има синот Андреј, а медиумите долго време се прашуваа каков однос има тој со Дајана.

ФОТО: Дајана Пауновиќ / Инстаграм

Неодамна во изјава за Стори, шефицата на Фондацијата Дајана Пауновиќ откри како се согласува со Андрија:

ФОТО: Дајана Пауновиќ / Инстаграм

– Андрија е прекрасен, млад човек, воспитан, образован, кој го обожава Душан. Сакам што се имаат, што се почитуваат и сакаат и што Душан иако е мал никогаш не го гледал Андрија како некој што не е дел од неговиот живот и покрај тоа што не живееше во Србија долги години и не е секој ден присутен поради работа. Мило ми е што мојот син има брат на кој знам дека секогаш може да се потпре и дека ќе му биде потпора цел живот – ја започна својата приказна Пауновиќ и продолжи:

ФОТО: Дајана Пауновиќ / Инстаграм

-Го ценам и почитувам Андрија исклучително многу, тој е брат на мојот син, но и да не е, ја заслужува сета почит затоа што е квалитетна личност – заклучи таа.

ФОТО: Дајана Пауновиќ / Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close